BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej

 


Projekt unijny

Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości pracy Gimnazjum nr 2 (od 01.09.2017 r. Szkoły Podstawowej Nr 2) w Wałczu poprzez doradztwo edukacyjno-zawodowe, wyposażenie pracowni chemicznej i naukę programowania".


 

 

 

Strona 1 z 5  > >>

06.12.2019 - 12:27:37

Święty Mikołaj w SP nr 2. Ale nie jeden? Było dwóch! Czyżbyśmy byli tacy grzeczni?

Szóstego grudnia wszystkim znany jako Mikołajki - dzień obdarowywania i dawania radości innym. W naszej szkole dzień ten, jak każdego roku, jest obchodzony wyjątkowo. Jeden z ukochanych tatusiów z klasy I c oraz mamusia z klasy III a wcielili się w rolę św. Mikołaja i pani Mikołajowej. W towarzystwie elfów i śnieżynek od samego rana umilali dzień wszystkim wokół, rozdając czekoladowe upominki. Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik szkoły został obdarowany, przepytany, rozśmieszony i przestrzeżony przed złymi uczynkami.

Wielu z nas sądzi, że św. Mikołaj to bajka dla grzecznych dzieci. Okazuje się, że to nie prawda - z jego odwiedzin najbardziej cieszyły się panie kucharki i dzieci z klas I-III. Miło było widzieć uśmiechnięte, wdzięczne twarze uczniów i pracowników. Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu im. Roberta Schumana ma własnego świętego. Dziękujemy naszym kochanym rodzicom i Radzie Rodziców za poświęcenie, za to, że nigdy o nas nie zapominają i zawsze są z nami.

W tym roku było dwóch świętych, którzy ze sobą ściśle współdziałali - jeden nosił prezenty, a drugi pilnował, by ogromy wór św. Mikołaja nie był pusty. Przybyli do nas specjalni goście - Pan i Pani Burmistrz oraz Pani Naczelnik Wydziału Promocji. W uroczych czapeczkach prezentowali się świetnie. Sprawili nam niespodziankę.

Obaj Mikołaje zgodnym chórem zapraszają nas do wspólnej zabawy również w niedzielę 8.12.2019 r. o godzinie 14.00 na Plac Wolności. Spotkajmy sie na wspólnym kolędowaniu i ubraniu choinki. Kto chce, może mile spędzić czas w świątecznej atmosferze. Zapraszamy.

Barbara Frejmut

SP2 Wałcz

 
05.12.2019 - 09:15:09

Stało się już tradycją, że w okresie przedświątecznym odbywają się coroczne konkursy modelarskie dla uczniów szkół podstawowych. Również i w tym roku 4. grudnia nasza szkoła wraz z Zarządem Rejonu Ligi Obrony Kraju w Wałczu była organizatorem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Modelarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Wałcz. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał zastępca Burmistrza Miasta Wałcz pan Adam Biernacki.

Modele prezentowane podczas konkursu podzielone zostały na grupy pojazdów kołowych, samoloty, okręty, budowle (zarówno kartonowe jak i plastikowe) i kategorię open. Sędziowie z Ligi Obrony Kraju podczas oceny zwracali uwagę na ogólny wygląd modelu, wykonanie detali, uplastycznienie, geometrię i dokładność wykonania. Podczas prac konkursowych uczniowie pod opieką pani Iwony Wojteckiej-Owczarek mieli zorganizowane zajęcia w świetlicy szkolnej oraz zwiedzali budynek naszej szkoły.

Zwieńczeniem imprezy było wręczenie medali i dyplomów dla najlepszych „młodych modelarzy” oraz pucharów i dyplomów dla szkół.

W klasyfikacji zespołowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 podobnie jak w latach ubiegłych zdobyli I miejsce.

Klasyfikacja indywidualna:

Samoloty (plastik):

 • I miejsce - Dominika Gąsiorowska kl. VIIIa
 • II miejsce - Jakub Gajowiecki kl. VIIIa
 • III miejsce - Jakub Kaźmierczak kl. IIa
 • IV miejsce - Natalia Mosiejczuk kl. VIIIa

Samoloty (karton):

 • I miejsce - Michał Migalski kl. VIIIa
 • II miejsce - Aleksandra Kin kl. VIIIa
 • IV miejsce - Jakub Gajowiecki kl. VIIIa

Pojazdy kołowe (plastik):

 • I miejsce - Kacper Pietrzak kl. Ib
 • II miejsce - Dominik Kamiński kl. IIb
 • III miejsce - Michał Migalski kl. VIIIa
 • IV miejsce - Jakub Gajowiecki kl. VIIIa

Pojazdy kołowe (karton):

 • I miejsce - Jakub Gajowiecki kl. VIIIa
 • II miejsce - Ignacy Grabiec kl. IIb
 • III miejsce - Karol Antoniak kl. IIb
 • IV miejsce - Jakub Kaźmierczak kl. IIa

Statki (karton):

 • II miejsce - Ignacy Grabiec kl. IIb
 • IV miejsce - Ignacy Grabiec kl. IIb

Open (plastik):

 • II miejsce - Michał Migalski kl. VIIIa
 • IV miejsce - Dominika Gąsiorowska kl. VIIIa

Open (karton):

 • III miejsce - Aleksandra Kin kl. VIIIa
 • IV miejsce - Ignacy Grabiec kl. IIb

Budowle (karton):

 • I miejsce - Karol Antoniak kl. IIb
 • II miejsce - Natalia Mosiejczuk kl. VIIIa
 • III miejsce - Dominika Gąsiorowska kl. VIIIa
 • IV miejsce - Karol Antoniak kl. IIb

Statki (plastik):

 • I miejsce - Jakub Gajowiecki kl. VIIIa
 • II miejsce - Aleksandra Kin kl. VIIIa
 

Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa oraz życzymy zawodnikom wytrwałości w dalszej pracy modelarskiej.

Piotr Owczarek

 

Galeria

22.11.2019 - 11:39:10

"Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego!"
Blaise Pascal

SP2 Wałcz

W tym roku po raz kolejny w obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, który przypada na dzień 21 listopada. To święto obchodzone jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji i uczuć. W naszej szkole był to dzień jak zwykle wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów i gestów.

Na dobry początek na drzwiach klasopracowni przyczepiliśmy „uśmiechnięte buźki". Podczas przerw wolontariusze rozdawali uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły znaczki życzliwości z pozdrowieniami. W tym dniu  wśród uczniów dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości. Na korytarzu szkolnym był plakat informujący o tym wyjątkowym dniu. Wolontariusze z naszej szkoły rozdawali znaczki z wesołymi buźkami dla mieszkańców Wałcza. Odwiedziliśmy jak zawsze seniorów, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ze słodkościami upieczonymi przez uczniów z klasy VIII a. Złożyliśmy życzenia dla dzieci ze żłobka „Dziecięcy Ogród” w Wałczu.

Uczniowie z klas młodszych wykonali ozdoby, którymi udekorowali korytarze szkolne, tak by mijającym je osobom poprawić nastrój i wywołać uśmiech na ich twarzach. Dla nas wszystkich był to bardzo miły i wesoły dzień. Pamiętajcie, że: „Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba’’ - Wiktor Hugo

Hanna Milkiewicz

22.11.2019 - 09:00:58

Promocja w kolejnej szkole i szkolenie dla nauczycieli w Wałczu

W ramach naszej akcji „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” odwiedziliśmy kolejną szkołę. Ponownie byliśmy w Wałczu, gdzie odbyliśmy zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2. W tym samym mieście przeprowadziliśmy także specjalne szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Akcja Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” jest niezwykle popularna i budzi bardzo pozytywne emocje. Nic więc dziwnego, że systematycznie dostajemy propozycje przyjazdu do kolejnych miast. W ostatnim czasie odwiedziliśmy między innymi Stęszew, Skierniewice czy Toruń. Już niedługo będziemy także w innych miejscowościach.

W czwartek (21 listopada) po raz drugi gościliśmy w Wałczu, bowiem obiecaliśmy, że złożymy wizytę w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 2. Była ona niezwykle udana. Zajęcia dla najmłodszych poprowadził Mateusz Grochal z PZHT. Były opowieści o hokeju, zajęcia ogólnorozwojowe z kijami do hokeja na trawie czy wielki mecz.

– Wizyty w szkołach to świetna forma propagowania naszej dyscypliny. Entuzjazm, z jakim się spotykamy przechodzi nasze oczekiwania. Dla wielu osób, zarówno dzieci jak i nauczycieli jest to pierwszy kontakt z hokejem na trawie i zależy nam, aby zapamiętali go na długo – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Również w Wałczu, ale dzisiaj (22 listopada) odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z Wałcza i Szczecina, które przeprowadzili pracownicy Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Szkolenie składało się z trzech bloków – jeden teoretyczny i dwa praktyczne, podczas których nauczyciele chwycili za kije.

– Chcemy wykorzystać potencjał jednego z najlepszych ośrodków hokejowych w Polsce. Hokej w okolicznych szkołach może sprawić, że ten obiekt będzie tętnił życiem nie tylko w czasie konsultacji i startów kadr narodowych – mówi Krzysztof Rachwalski, kierownik wyszkolenia PZHT.

Filip Sobczak

Źródło: www.pzht.pl

 

 

Galeria

20.11.2019 - 08:30:37

Dziewiętnastego listopada w SP nr 1 odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Turniejowa rozgrywka składała się z 7 rund. Janek Gwozdecki z kl. VII zajął 3 miejsce, Vadym Pitka z kl. III uplasował się na miejscu IV. Jedyną dziewczyną na turnieju była Sara Boheim z kl VII. Jesteśmy bardzo dumni z uczniów klasy pierwszej - Kacpra Pietrzaka (Ib) i Denisa Pitki (Ic), którzy byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, a mimo to dzielnie rywalizowali ze starszymi przeciwnikami. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Mam nadzieję, że kolejne osoby dołączą do naszego szkolnego grona szachistów. Spotykamy się w czwartki o godzinie 13.30 w bibliotece. Zapraszam.

Krystyna Borecka

SP2 Wałcz

 


Galeria

19.11.2019 - 10:11:49

Klasa II b serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wsparły akcję Dzień Pluszowego Misia. Przyłączyliśmy się do działań Fundacji Mam Marzenie, która wspiera małych pacjentów oddziałów szpitalnych. W naszej szkole zbieraliśmy materiały plastyczne i nowe maskotki, które zostaną przekazane do szpitalnych oddziałów dziecięcych w całej Polsce.

Katarzyna Staszczyk

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

 
19.11.2019 - 09:48:12

Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej Szkół Podstawowych Powiatu wałeckiego „Prewencja na wesoło”

Osiemnastego listopada 2019 r. w hali sportowej SP nr 5 w Wałczu rywalizowało 11 drużyn szkół podstawowych powiatu wałeckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIa Berdysiak Bartłomiej, Majer Kacper oraz Świechowski Wiktor. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i sportowej. W ogólnej punktacji zajęliśmy VII miejsce.

Beata Bratkowska

SP2 Wałcz

15.11.2019 - 11:27:20

Dnia 14 listopada 2019 r. nasi uczniowie z okazji Dnia Seniora przygotowali krótki program artystyczny, który zaprezentowali w Domu Pomocy Społecznej w Wałczu. Nasza uczennica - Maja Bątor z klasy IIIa uświetniła imprezę swoim występem wokalnym. Oczywiście były tort, występy, muzyka i tańce. Wszyscy się świetnie bawili.

Wszystkim pensjonariuszom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i pogody ducha!

Lidia Milc

14.11.2019 - 12:37:41

Trzynastego listopada w salce teatralnej odbył się szkolny konkurs „Recytujemy ulubione wiersze Jana Brzechwy”. Wybrane przez siebie utwory zaprezentowało 20 osób (uczniowie z klas I –III). Jury - p. Wiesława Płuciennik i p. Agata Koteras -  miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych naradach przyznano pierwsze miejsce Emilce Kwiatkowskiej z klasy III, która zaprezentowała wiersz „Na wyspach Bergamutach”. Drugie miejsce zajął Olek Fiszer z klasy Ic za recytację utworu „Żaba”,  a trzecie Dominik Kamiński z klasy IIb, który przygotował wiersz „Żuk”. Ponadto wyróżniona została Marysia Sołtan (kl. IIa) za recytację „Kaczki-dziwaczki” i Klaudia Ksepko (kl. Ia) , która zaprezentowała wierszyki o zwierzętach.

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe za udział w konkursie.

Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Krystyna Borecka

14.11.2019 - 10:55:47

SP2 Wałcz

Dnia 12 listopada w Wałeckim Centrum Kultury odbył się II Miejski Przegląd Piosenki Patriotycznej - zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wałczu. W ten sposób nasi uczniowie uczcili i upamiętnili  101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wydarzenie było jednocześnie piękną lekcją historii i patriotyzmu.

W przeglądzie utwory muzyczne zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu - przygotowani przez p. Małgorzatę Kozak, Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu - przygotowani przez p. Marka Świderskiego. Koordynatorami całego przedsięwzięcia była p. Bożena Ledeman-Berdysiak i p. Agata Koteras. Wszyscy uczestnicy II Miejskiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej wykazali się ogromną wrażliwością i perfekcyjnym przygotowaniem.

Szkołę Podstawową nr 1 w Wałczu reprezentował zespół wokalny (Lena Dłużniewska, Maja Polaczek, Maja Tomczyk, Amelia Graczyk, Amelia Andruszewska, Julia Konarska, Maria Sokołowa, Maja Korzeniewska, Melania Ginych, Maja Łuczak, Julia Głazińska, Zofia Pilarska, Alicja  Lipecka, Sylwia Kamińska, Barbara Sawościanik, Julia Błaż, Dagmara Adamkiewicz).

Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu była reprezentowana przez Paulinę Łuczak, Karola Karpińskiego, Lenę Chorzelewską i Zuzannę Chalicką.

Reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu na II Miejskim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej byli uczniowie z klasy III a -  przygotowani przez p. Małgorzatę Miszczak, II a i II b - przygotowani przez p. Katarzynę Staszczyk i p. Małgorzatę Bochenek, klasę VIa i solistów - Zofię Pomagalską i Anastazję Kubiak przygotowała do występu p. Bożena Ledeman-Berdysiak. Maja Gibczyńska i Bartosz Serafin – po raz kolejny wykazali się doskonałą umiejętnością prowadzenia konferansjerki. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

W imieniu organizatorów przeglądu dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom i uczniom, którzy znają i rozumieją znaczenie słowa „patriotyzm”.

Agata Koteras

SP2 Wałcz
Strona 1 z 5  > >>

 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 18 października 2019 r.
 2. 31 października 2019 r.
 3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
 4. 30 kwietnia 2020 r.
 5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj