BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej

 


Projekt unijny

Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości pracy Gimnazjum nr 2 (od 01.09.2017 r. Szkoły Podstawowej Nr 2) w Wałczu poprzez doradztwo edukacyjno-zawodowe, wyposażenie pracowni chemicznej i naukę programowania".


 

 

 

Strona 1 z 6  > >>

17.01.2020 - 11:24:35

Wielkie serca dla małych serduszek!

SP2 Wałcz

W imieniu całej społeczności szkolnej pragnę podziękować Rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 za zaangażowanie, kreatywność, wsparcie i pomoc podczas organizacji uroczystości szkolnej pod hasłem Wieczór z Aniołem  w WCK.

Jak co roku, o tej porze spotykamy się na koncercie, w tym roku był on  dedykowany Dziadkom. Rodzice organizują kiermasze, licytacje. Wszystko po to, by zasilić konto Rady Rodziców i przeznaczyć pieniądze na potrzeby uczniów szkoły. W tym roku zdecydowano, że 20% środków przeznaczamy na aukcję charytatywną poświęconą małym wałczanom. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich, cel został osiągnięty. Rodzice zadbali o wszystko: dekoracje, wspaniałe wypieki, obsługę kawiarenki. Uczniowie i Rodzice stworzyli cudowny nastrój. Niech pozostanie z nami przez cały 2020 rok.

Dziękuję!

Barbara Frejmut - opiekun Rady Rodziców

16.01.2020 - 11:07:26

Tradycyjnie, jak co roku w okresie świąteczno-noworocznym, 15 stycznia w sali koncertowej Wałeckiego Centrum Kultury odbył się Wieczór z Aniołem – noworoczny koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu. W tym roku, to jedno z najważniejszych szkolnych wydarzeń artystycznych, uczniowie dedykowali swoim Dziadkom z okazji ich styczniowego święta.

Podczas tego radosnego wydarzenia mogliśmy zobaczyć i usłyszeć najpopularniejsze aranżacje przebojów zimowych i noworocznych. Koncert był świetną okazją by starsi i młodsi uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Gościnnie wystąpiła również grupa baletowa z Wałeckiego Centrum Kultury.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali kiermasz, którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Agata Koteras

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

 

Galeria

10.01.2020 - 10:38:41

Jesteśmy przygotowani - 12 stycznia rusza kolejny finał WOŚP

Dziś społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu udowodniła, że potrafi dzielić się tym, co ma z innymi. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły aktywnie odpowiedzieliśmy na apel szkolnego pedagoga dotyczący zbiórki fantów na 28 finał WOŚP. Razem zebraliśmy górę zabawek, książek, gier, puzzli. Dzieci oddawały swoje ukochane przytulanki i inne drobiazgi, czym udowodniły, że mają wielkie - małe serca.

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

 
03.01.2020 - 11:45:09

 
21.12.2019 - 11:27:40

"Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że to wszystko co robimy dla innych, jest tym co naprawdę warto robić"
Levis Caroll

Okres przed świętami Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem do okazywania pomocy i wsparcia osobom samotnym, starszym i chorym często bez rodziny i najbliższych, pozbawionych ciepła rodzinnego z różnych wydarzeń losowych. Z potrzeby serca i w odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do tej wspaniałej ogólnopolskiej akcji "Razem na święta", której celem było uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi poprzez różnorodne działania zainicjowane przez nauczycieli i dzieci. W ramach akcji "Razem na święta" podejmowaliśmy następujące działania:

 • w świetlicy szkolnej uczniowie wraz z nauczycielem wykonali choinki techniką orgiami,
 • klasa I a wraz z opiekunami wzięła udział z uczniami wałeckich szkół i przedszkoli w dekoracji miejskiej choinki i zaśpiewała piosenkę "Podarunek z nieba"
 • wolontariusze przygotowali życzenia świąteczne i upominki dla seniorów,
 • odwiedziliśmy emerytowanych nauczycieli z naszej szkoły z programem artystycznym, upominkami i życzeniami świątecznymi,
 • byliśmy w Domu Pomocy Społecznej, gdzie uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Miszczak przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce świątecznej; pensjonariusze zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez wolontariuszy,
 • odbyły się klasowe spotkania przedświąteczne,
 • na korytarzu szkolnym uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali gazetki o tematyce świątecznej,
 • wolontariusze wraz z opiekunem Hanną Milkiewicz zapalili "światełka pamięci" na grobach nauczycieli z naszej szkoły.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się jeszcze piękniejsze i szczęśliwsze dla wszystkich.

Hanna Milkiewicz

SP2 Wałcz

20.12.2019 - 12:51:26

SP2 Wałcz

10.12.2019 - 12:05:47

Święty Mikołaj przybył do naszej szkoły po raz kolejny 9 grudnia 2019 r. Święty chciał tym razem spotkać się  z sześciolatkami z wałeckich przedszkoli. Śnieżynki i Mikołajki wniosły tron Mikołaja na zakończenie konkurencji sportowych Spartakiady Przedszkolaka.

Dzieci przywitały radośnie Mikołaja i towarzyszące mu osoby. Upominki pomagali rozdawać: pan burmistrz miasta Wałcz, dyrektor SP 2 w Wałczu, pani dyrektor MOSIR Wałcz. Sportowym zmaganiom najmłodszych sportowców przyglądali się i kibicowali rodzice i opiekunowie przedszkolaków. Towarzyszyły nam ogromne emocje. Wydarzenie odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez sportowych z Mikołajem w naszym mieście.

I miejsce w Spartakiadzie Przedszkolaka zdobyli mali sportowcy z przedszkola Stokrotka, II miejsce zajęły dzieci z przedszkola Pluszakowa Radość,  III miejsce zdobyli sportowcy z  przedszkola Promyk. Przedszkolaki brały udział w kilku konkurencjach: w skoku w dal, sztafecie, torze przeszkód, skoku wzwyż, strzelaniu  do bramki i rzucaniu do celu. Nieważne zdobyte punkty i zajęte miejsce, ważna jest radość ze wspólnej zabawy.

Mikołaj nagrodził wszystkie dzieci, nie tylko słodkimi nagrodami, były medale, gratulacje. Panowała świąteczna atmosfera i duch rywalizacji. Po zawodach uczestnicy i organizatorzy mogli zjeść świeżutkiego racucha.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu Spartakiady Przedszkolaka.

Hoł, hoł... do zobaczenia za rok.

 
09.12.2019 - 10:20:17

II Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego – „Alternatywa dla komputera”

Szóstego grudnia 2019 r. odbył się turniej tenisa stołowego pod patronatem Burmistrza Miasta. Organizatorem turnieju był MOSiR w Wałczu oraz HP 16-6 Wałcz. Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego, wdrażanie aktywnego spędzania czasu oraz promowanie postawy fair play. W zawodach brały udział dzieci z wałeckich szkół podstawowych. Rozegrano mecze w dwóch kategoriach: klasy III-IV oraz klasy V-VI.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II, III i VI: Kinga Adamska, Maja Bątor, Ida Krasowska, Roch Cygan, Eryk Grabowski, Kacper Hanzel, Grzegorz Kaleta, Dominik Pomagalski, Kalina Łuszczyk, Małgorzata Rajek, Katarzyna Sienkiewicz, Julia Szydłowska, Wiktor Boduszek, Bartosz Serafin, Wiktor Świechowski.

Klasyfikacja końcowa szkół:

 • I miejsce - SP nr 2
 • II miejsce - SP nr 5
 • III miejsce - SP nr 4

Indywidualnie w kategorii
klas III-IV dziewczęta:

 • II miejsce - Ida Krasowska
 • III miejsce - Kinga Adamska

Indywidualnie w kategorii
klas III-IV chłopcy:

 • I miejsce - Kacper Hanzel
 • II miejsce - Eryk Grabowski
 • III miejsce - Dominik Pomagalski

 

Beata Bratkowska


Galeria

08.12.2019 - 10:18:56

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku uczniowie i wychowawczynie klasy I a wzięli udział w "Miejskim kolędowaniu". Wraz z innymi dziećmi z wałeckich szkół i przedszkoli ubraliśmy choinkę. Wystąpiliśmy też na scenie i zaśpiewaliśmy piosenkę pt: "Podarunki z nieba".

 

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

 
06.12.2019 - 12:28:06

Mikołaj zagościł również w klasie II b. Oprócz prezentów i słodkości mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę… świąteczną sesję fotograficzną. Nasze mamy na tle profesjonalnego, świątecznego tła robiły nam zdjęcia, które będą miłą pamiątką.

 

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

SP2 Wałcz

 

 


Galeria




Strona 1 z 6  > >>

 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 18 października 2019 r.
 2. 31 października 2019 r.
 3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
 4. 30 kwietnia 2020 r.
 5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj