BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 

Wyprawka ucznia klasy pierwszej
w roku szkolnym 2019/2020

 

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej

 


Projekt unijny

Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości pracy Gimnazjum nr 2 (od 01.09.2017 r. Szkoły Podstawowej Nr 2) w Wałczu poprzez doradztwo edukacyjno-zawodowe, wyposażenie pracowni chemicznej i naukę programowania".


 

 

 

Strona 1 z 3  > >>

22.10.2019 - 12:14:59

Informujemy, że przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” można m.in.:

 • uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
 • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
 • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
 • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
 • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
 • wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;
 • zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami;
 • zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;
 • zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Czekamy na wasze propozycje i inne akcje tematyczne. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia jest Pani Hanna Milkiewicz.

Sp2 Wałcz

17.10.2019 - 13:11:33

Sp2 Wałcz

Mediacja jest sposobem na doprowadzenie do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu, na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale mediatora, który pomaga w osiągnięciu porozumienia i zawarciu ugody.

Siedemnastego października 2019 obchodzić będziemy Dzień Mediacji, który ma na celu promowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Barbary Frejmut i pani sędzi Barbary Kur 16 października uczniowie kasy VII a zostali zaproszeni do Sądu Rejonowego w Wałczu. Mecenas Cezary Skrzypczak - mediator - opowiedział nam - czym jest mediacja. Następnie od pani Krystyny Skrzypczak mogliśmy dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzić mediacje, ale też czego one uczą. Potem odegraliśmy scenki, które pokazały sposoby rozwiązywania konfliktów.

Narodowy Dzień Mediacji obchodzimy 17 października, ale my już dziś wiemy, że mediacja to pozasądowe postępowanie, do którego skonfliktowane strony przystępują dobrowolnie i z pomocą osoby trzeciej – bezstronnego mediatora – dążą do rozwiązania konfliktu lub sporu poprzez wypracowanie rozwiązań, z których usatysfakcjonowane będą obie strony. Mediować można zarówno sprawy cywilne, rodzinne, jak i gospodarcze, karne czy dotyczące prawa pracy.

Od tego roku my, za pośrednictwem szkolnego pedagoga, będziemy brać udział w rozwiązywaniu konfliktów szkolnych, bo mediacja jest alternatywnym sposobem rozwiązywania konfliktów.

Dominika Gmurek, Barbara Frejmut

Sp2 Wałcz

17.10.2019 - 12:15:02

Szesnastego października 2019 r. na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu im. Roberta Schumana wzięli udział w obchodach Dnia Zdrowia Psychicznego. Na Placu Wolności odbył się happening pod hasłem: „Zdrowie to aktywność”. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przemaszerowali ulicami Wałcza, w marszu poparcia, do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie w holu mogliśmy podziwiać wystawę fotografii „Aktywność, sposób na niepełnosprawność”. Podopieczni ŚDS rozdawali zaproszonym gościom i uczestnikom okolicznościowe ciasteczka.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez Panią Annę Baculewską, dyrektora ŚDS, mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatru cieni Bomba Bomba – aktorów z niepełnosprawnością z Gryfina. Spektakl nosił tytuł: „Tajemnicza walizka” i opowiadał o przełamywaniu swoich leków. Aktorzy w naturalny sposób improwizowali podczas poszczególnych scenek. Po występie mogliśmy zadawać aktorom pytania. Artyści opowiadali o swoich doświadczeniach aktorskich, licznych wyjazdach i procesie powstawania przedstawień teatralnych.

To było niezwykłe doświadczenie móc podziwiać pasje ludzi z niepełnosprawnością intelektualną.

Małgorzata Laszczyk, Barbara Frejmut

Sp2 Wałcz

17.10.2019 - 08:44:51

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 16.10.2019 r. o godzinie 10.00 przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku szkoły. Koordynatorem przedsięwzięcia był dyrektor Pan Andrzej Łojewski. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poruszania się zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.  Osoby przebywające w szkole usłyszały 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu.

Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły. Ewakuacja budynku trwała niecałe 3 minuty. Sposób przeprowadzenia akcji został bardzo dobrze oceniony przez obserwujących ją przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Po zakończeniu ewakuacji uczniowie otrzymali ulotki edukacyjno - informacyjne z PSP.

Edyta Krzywicka

SP2 Wałcz

15.10.2019 - 10:48:12

SP2 Wałcz

Czternastego października 2019 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas II a i II b zaprezentowali program artystyczny "Jeden, zwykły dzień w naszej szkole". Mali aktorzy w brawurowym stylu odgrywali kabaretowe skecze, śpiewali, tańczyli… ku uciesze zebranych pracowników szkoły, gości, rodziców i uczniów.

Katarzyna Staszczyk
Małgorzata Bochenek
Bożena Ledeman-Berdysiak
Mirosława Szymańska

 


Galeria

14.10.2019 - 11:14:49

"Więcej warzyw i owoców,
będziesz zdrowszy - to jest sposób"

Działania edukacyjne w ramach unijnego "Programu dla szkół", zrealizowane w roku szkolnym 2018/2019

SP2 Wałcz

"Program dla szkół" jest adresowany do uczniów klas I-V i finansowany ze środków UE. W ramach programu dzieci otrzymują warzywa i owoce oraz produkty mleczne. Jego głównym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie spożycia w codziennej diecie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Dzieci uczestniczące w programie otrzymują 3 razy w tygodniu świeże warzywa i owoce, soki i produkty mleczne. W roku szkolnym 2018/2019 programem zostało objętych 82 uczniów z naszej szkoły. Działania edukacyjne, które były realizowane przez nauczycieli miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.

Zajęcia o charakterze edukacyjnym w klasach I-V dotyczące prawidłowego odżywiania.

 1. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowywali m.in.: zdrowe, apetyczne kanapki, sałatki owocowe i warzywne (wszystkie klasy).
 2. Gazetki tematyczne oraz wystawki prac dzieci (klasy I-III).
 3. Pogadanki tematyczne w świetlicy szkolnej na temat zdrowego stylu życia prawidłowego odżywiania. Zabawy edukacyjne.
 4. Kukiełki z warzyw - klasa II a.
 5. Catering- sztuka rzeźbienia w owocach - klasa II a.
 6. Piramida żywieniowa. Spotkania rodzinne w klasach I, II.
 7. "W zdrowym ciele zdrowy duch"- zabawy sportowe klas I, II, V.
 8. Wycieczka edukacyjna w Marianowie - "Od ziarenka do bochenka"- klasa I a, I b.
 9. Hodowla rzeżuchy w formie grządek na parapecie. Wspólne przygotowywanie zdrowych kanapek z rzeżuchą - klasa I b
 10. "Witaminki dla chłopaka i dziewczynki" - lekcja zdrowego sposobu odżywiania się - klasa II a.
 11. Urodziny marchewki - soki marchwiowo-owocowe przygotowane przez uczniów (naleśniki, ciasto marchewkowe, surówki) - klasa II a.
 12. Walentynki - babeczki marchewkowe - klasa V.
 13. Prezentacja dla dzieci o tematyce ekologicznej "Morzycówka" (klasy I).
 14. Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Marianowie (klasy I).
 15. "Gym- Athletic" - zabawy ruchowo-sportowe - klasy II-V.

Hanna Milkiewicz

12.10.2019 - 11:02:02

Klasa II b uczestniczyła 11 października 2019 r. w lekcji muzealnej „Bohaterowie na 4 łapach… czyli niezwykli żołnierze w armii”. Uczniowie dowiedzieli się, jak niedźwiedź Wojtek został szeregowcem, o ciapku spadochroniarzu z Dywizjonu 305 oraz kim była Baśka Murmańska.

Podsumowaniem lekcji muzealnej był udział w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci wykonywały glinianego misia Wojtka.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia ekspozycji „Świat kolei i kolejek”. Uczniowie dowiedzieli się, jak kształtowały się początki transportu kolejowego w Wałczu, oglądali eksponaty związane z historią kolejnictwa. Najwięcej emocji wzbudziła makieta kolei wąskotorowej w skali 1:87.

Katarzyna Staszczyk

SP2 Wałcz

 


Galeria

11.10.2019 - 11:10:59

Klasa II b obchodziła 10 października 2019 r. Światowy Dzień Drzewa. Akcja znana na całym świecie, w naszym kraju obchodzona jest od 2002 roku.  Uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami zasadzili na terenie szkoły wierzbę. Drzewko opatrzone zostało pamiątkową tabliczką.

Wszyscy trzymamy kciuki, żeby się przyjęło i przez wiele lat zdobiło szkolny teren.

Katarzyna Staszczyk

SP2 Wałcz

 


Galeria

10.10.2019 - 08:54:53

SP2 Wałcz

Ósmego października 2019 r. w bibliotece szkolnej został podsumowany konkurs „Jesienny wiersz”. Należało znaleźć wiersz o jesiennej tematyce i na jego podstawie wykonać pracę plastyczną. 22 osoby dostarczyły swoje prace w wyznaczonym terminie. Wszystkie rysunki, makiety i innego typu nawiązania do wybranych wierszy były bardzo piękne, pomysłowe i wymagały olbrzymiego zaangażowania uczniów.

Dlatego też zadecydowano, że nie będą wybierane najlepsze prace, a nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu. Prace konkursowe można oglądać w gablocie na korytarzu oraz w bibliotece.

W konkursie udział wzięli:

 • Klaudia Ksepko, Jagoda Wypych, Wojtek Lipiński, Ania Kinczel, Amelia Adamska (kl. I a);
 • Paulina Chandoszko, Lena Hrycikowska, Oliwia Leszczyńska, Maja Maślak (kl. I b);
 • Lena Marcinkowska, Ala Czerwińska, Olek Fiszer (kl. I c);
 • Iza Pienkoś (kl. II a);
 • Karol Antoniak, Dominik Kamiński, Sara Tchórzko, Lidka Ksepko-Lisowska, Ola Frejmut, Filip Tamm (kl. II b);
 • Emilka Kwiatkowska, Ida Krasowska, Kinga Adamska (kl. III a).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w następnych konkursach.

Krystyna Borecka

SP2 Wałcz

 


Galeria

05.10.2019 - 10:35:18

SP2 Wałcz

Stało się już tradycją, że jesienią uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zawodach zwanych „Miejskim Świętem Latawca”, które organizowane są przez Zarząd Ligi Obrony Kraju w Wałczu. Tegoroczna impreza odbyła się 04.10.2019 r. na terenie MOSiR-u.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali latawce w ramach lekcji techniki, które po wcześniejszej weryfikacji zakwalifikowały się do konkursu.

Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości, nauczycieli i przede wszystkim uczniów rozpoczęły się zmagania zawodników. Komisja Sędziowska oceniała zgłoszone do konkursu latawce. Ilość punktów uzyskanych przez każdego zawodnika składała się z oceny statycznej latawca (konstrukcja, staranność wykonania, zdobienie, poprawne wykonanie ogona i uzdy) oraz oceny za lot.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wywalczyli zespołowo I miejsce.

SP2 Wałcz

Klasyfikacja indywidualna w kategorii latawce płaskie:

 • I miejsce – Anna Solecka kl. VI a,
 • II miejsce – Bartłomiej Berdysiak kl. VI a,
 • III miejsce – Maja Gibczyńska kl. VI a,
 • IV miejsce – Katarzyna Sienkiewicz kl. VI a,
 • V miejsce – Piotr Wachowicz kl. VIII b.

Gratulujemy młodym konstruktorom wspaniałego sukcesu!!!

Piotr Owczarek

SP2 Wałcz

 


Galeria
Strona 1 z 3  > >>

 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 18 października 2019 r.
 2. 31 października 2019 r.
 3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
 4. 30 kwietnia 2020 r.
 5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj