BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 

Wyprawka ucznia klasy pierwszej
w roku szkolnym 2019/2020

 

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej

 


Projekt unijny

Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości pracy Gimnazjum nr 2 (od 01.09.2017 r. Szkoły Podstawowej Nr 2) w Wałczu poprzez doradztwo edukacyjno-zawodowe, wyposażenie pracowni chemicznej i naukę programowania".


 

 

 

Strona 1 z 9  > >>

19.06.2019 - 11:22:32

G2 Wałcz

19.06.2019 - 11:14:04

Dnia 19 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wałczu – odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego i zakończenie działalności Gimnazjum nr 2 w Wałczu.

Gościliśmy z tej okazji przedstawicieli Władz Samorządowych na czele z Wiceburmistrzem Miasta Wałcza – p. Agnieszką Łyskawą. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również Przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, dziadkowie naszych uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2019 – zostało podzielone na dwie części – w pierwszej – nagrody i pochwały za wzorowe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali wszyscy uczniowie naszych najmłodszych klas: I a, I b i II a.

W części drugiej żegnaliśmy uczniów klas trzech gimnazjalnych i klasy ósmej. Nagrody i wyróżnienia otrzymali również uczniowie klasy V a i VII a.

Tytuł Wzorowego Absolwenta Szkoły otrzymała Julia Oleszyńska – z klasy III e i Amelia Wiertel z klasy VIII a. Prymusem Szkoły została Maja Kaźmierczak z klasy III e. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z najwyższą średnią otrzymali upominki rzeczowe i książkowe. Nagrody i dyplomy otrzymali również laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, Międzynarodowego Konkursu Matematycznego – Kangur, zostały przyznane również za działalność artystyczną, pracę w wolontariacie, czytelnictwo, wzorową frekwencję, zawody strzeleckie i wyniki w sporcie. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy szczególnie wspierali swoją pracą działalność naszej szkoły.

Obowiązki nowego pocztu flagowego przejęli uczniowie z klasy VII a – Dominika Gąsiorowska, Michał Migalski i Aleksandra Kin. Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Maja Gibczyńska.

Najbardziej wzruszającym momentem dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, było uroczyste wyprowadzenie sztandaru Gimnazjum nr 2. W skład pocztu sztandarowego, który po raz ostatni wyprowadził sztandar szkoły, weszli nauczyciele: p. Agnieszka Manyś, p. Wojciech Marko i p. Małgorzata Kuźmicz.

Gimnazjum nr 2 w Wałczu powstało 1999 roku w budynku wygaszanej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. W 2004 roku szkoła otrzymała imię jednego z twórców Zjednoczonej Europy - Roberta Schumana. Przez 20 lat gimnazjum opuściło 2834 absolwentów - obecnie ludzi świata nauki, prawników, lekarzy, nauczycieli, przedsiębiorców, światowej sławy sportowców – ludzi szlachetnych i wartościowych. W ich kształcenie zaangażowanych było ponad 100 nauczycieli. Za sukcesy w tworzeniu szkoły nowoczesnej i zapewniającej wysoką jakość kształcenia i wychowania oraz nieustanny rozwój uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2 w 2005 roku otrzymało zaszczytny tytuł Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości.

Przez te wszystkie lata potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia było uzyskanie przez 85 uczniów tytułu finalisty i 45 uczniów tytułu laureata - przedmiotowych konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Osiągnięcia te są w równej mierze budowane przez wysiłek i pracę nauczycieli, jak i przez twórczą postawę uczniów.

Symboliczne wyprowadzenie sztandaru zakończyło działalność Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałczu w przeświadczeniu dobrze spełnionej misji.

Agata Koteras

G2 Wałcz

 


Galeria

15.06.2019 - 09:56:35

Czternastego czerwca uczniowie z klasy II a szkoły podstawowej i III a gimnazjum uczestniczyli w prelekcji „Bezpieczna woda”, zorganizowanej na terenie MOSiR Wałcz przez Komendę Powiatową Policji i Państwową Straż Pożarną w Wałczu.

Zaproszonym uczniom zaprezentowano praktyczny pokaz ratowania osoby tonącej oraz czynności resuscytacyjne u poszkodowanego. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt gaśniczy oraz urządzenia wykorzystywane przez strażaków w akcjach ratunkowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz materiały promocyjne dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą.

Piotr Owczarek

G2 Wałcz

14.06.2019 - 13:31:15

G2 Wałcz

Dwunastego czerwca 2019 r. tegoroczni laureaci naszej szkoły zostali zaproszeni do Koszalina po odbiór zaświadczeń i medali okolicznościowych Kuratorium w Szczecinie.

Tytuł laureata na poziomie gimnazjalnym otrzymali: Julia Oleszyńska - j. polski, j. niemiecki i biologia, Maja Kaźmierczak - fizyka i Wiktor Kania - geografia. Tytuł laureata na poziomie szkoły podstawowej otrzymali uczniowie klasy VIII - Amelia Wiertel i Konrad Cichoń. Oboje byli uczestnikami konkursu geograficznego. O komfortowy przejazd zatroszczył się dyrektor naszej szkoły.

Uroczystość przygotowana została przez młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Przed wielokrotnym wyjściem po dyplomy, medale oraz uścisk dłoni Kuratora nasi młodzi geniusze udzielili wywiadu prasie lokalnej.

Agnieszka Manyś

14.06.2019 - 12:43:16

Laureaci konkursów przedmiotowych uhonorowani. Ciężka praca, wiedza i szczęście.

W środę (12 czerwca) w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody wręczał wicekurator Bogusław Ogorzałek.

Nauka nie poszła w las. Wyróżnienia odebrało 139 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego oraz miasta Koszalin i powiatu koszalińskiego.

Młodzi przyznają skromnie, że nie ma przepisu na bycie laureatem. Tak uważa nie tylko Wiktor Kania, gimnazjalista ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu.

– Miałem szczęście i to wszystko – dodał jego kolega szkolny Konrad Cichoń.

Obaj są laureatami konkursu geograficznego, Z ich wiedzy jest dumna Agnieszka Manyś, nauczycielka przedmiotu i wychowawczyni klasy. Największe sukcesy święciła Julia Oleszyńska, bo została potrójną laureatką z biologii oraz języków: polskiego i niemieckiego, a także finalistką z fizyki i angielskiego.

– Zastanawiam się, jak to się wszystko udało – oświadczyła gimnazjalistka z Wałcza. – Kosztowało mnie to wiele pracy, bo nikt za mnie tego nie zrobił. Doceniam też wsparcie, jakie miałam ze strony nauczycieli i mamy.

Gimnazjum znika ze szkół. Co dalej? Okazuje się, że młodzież niekoniecznie chce się kształcić w miejscowych liceach.

– Mam ambicję, aby sprawdzić się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, gdzie mieszka moja chrzestna – zdradziła swoje plany Maja Kaźmierczak z Wałcza, laureatka konkursu z fizyki.

Dyplomy w Koszalinie otrzymali też 4 uczniowie za sukcesy w konkursie historycznym nt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Wiesław Miller

G2 Wałcz

Źródło: koszalininfo.pl

14.06.2019 - 10:06:49

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej. Klasy I-III - godzina 8:00, pozostałe klasy - godzina 9:00.

Uczniów obowiązuje strój galowy.

Zapraszamy.

G2 Wałcz

03.06.2019 - 12:11:59

Dnia 28 maja 2019 r. o godz 1.00 w nocy uczniowie klas III i VIII ruszyli pogłębiać wiedzę na temat starej stolicy Polski- Krakowa. Przygoda rozpoczęła się w Zatorze, gdzie w Energylandii najbardziej odważni przeżywali wzloty i upadki na Hyperionie i innych atrakcjach parku rozrywki. Wieczorny spacer po krakowskiej starówce oraz kolejka pod prysznic urozmaiciły dodatkowo pierwszy dzień wycieczki.

Kolejny dzień to pobyt w Centrum Kultury Japońskiej „Mangha”. Tu uczyliśmy się kaligrafii i uzupełnialiśmy wiedzę o kraju Kwitnącej Wiśni. Między kroplami deszczu zwiedziliśmy wzgórze wawelskie i Trakt Królewski. Widzieliśmy też ziejącego ogniem wawelskiego smoka.

G2 Wałcz

Auschwitz "Księga imion". Nazwiska 4 milionów pomordowanych zostały zapisane w tej księdze na dowód wiecznej pamięci.

G2 Wałcz

Krakowski Kazimierz i "Szalom na Szerokiej"

 

Trzeci dzień rozpoczął się wczesnym rankiem. Musieliśmy dojechać do Bochni, gdzie pod okiem świetnych przewodników zwiedzaliśmy jedną z najstarszych kopalni soli w Polsce. Kolejny punkt programu to spacer po Kazimierzu, starej dzielnicy żydowskiej. Wieczorem - kontrowersyjny spektakl „Sąsiedzi”, na scenie Teatru Ludowego.

Ostatni dzień to dzień głębokiej zadumy, przemyśleń i wzruszeń - zwiedzanie nazistowskiego obozu zagłady KL Auschwitz - Birkenau. Ze stęsknionymi rodzicami przywitaliśmy się w Wałczu dopiero 1 czerwca o 1.00 w nocy.

Agnieszka Manyś

G2 Wałcz

Energylandia dla najbardziej odważnych

03.06.2019 - 10:18:33

G2 Wałcz

Klasa III d z wizytą w najlepszej siłowni w Wałczu
- ATHLETIC GYM & FITNESS - 31.05.2019 r.

Dzięki Barbarze i Roniemu mieliśmy możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu pod okiem trenera a także sprawdziliśmy swoją kondycję fizyczną podczas zajęć Tabaty - trening aerobowy i interwałowy w jednym. Było bardzo intensywnie momentami brakowało sił. Z pewnością wrócimy do tego wyjątkowego miejsca, które posiada swój unikalny i niepowtarzalny klimat.

Dzięki Wam osiągniemy sukces ;-).

W zdrowym ciele, zdrowy duch!!!

 


Galeria

31.05.2019 - 12:23:17

W dniu 30.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach strzeleckich z broni kulowej "XX Memoriale Jerzego Gajewskiego", które odbyły się na strzelnicy myśliwskiej „Hubertus” w Chodzieży. Organizatorem zawodów był Zarząd LOK Wałcz oraz koło LOK Człopa, przy współudziale samorządów miasta Wałcz i Człopa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze Szkolnego Koła Strzeleckiego "Mauser" w składzie:

 1. Kowalewska Oliwia kl. III b
 2. Zaborska Klaudia kl. III b
 3. Papieżański Antoni kl. III d

Jak co roku, na początku imprezy przybliżono uczestnikom życiorys patrona pana Jerzego Gajewskiego. Następnie rozpoczęto zawody strzeleckie, gdzie uczniowie rywalizowali w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczeń oddawał z pozycji leżącej 3 strzały próbne, a następnie 10 strzałów ocenianych w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej.

Uczniowie naszej szkoły wywalczyli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza była Oliwia Kowalewska, uzyskując z wynikiem 81 pkt. I miejsce.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom sukcesu.

Piotr Owczarek

G2 Wałcz

 


Galeria
Strona 1 z 9  > >>

 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 2 listopada 2018 r.
 2. 2 stycznia 2019 r.
 3. 10 kwietnia 2019 r.
 4. 11 kwietnia 2019 r.
 5. 12 kwietnia 2019 r.
 6. 29 kwietnia 2019 r.
 7. 30 kwietnia 2019 r.
 8. 2 maja 2019 r.

Szukaj


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com