BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności 2015/2016

 

Strona 1 z 14  > >>

22.06.2015 - 22:21:33

Sobota

Wymiana młodzieżyPo 12 godzinnej jeździe autokarem, dotarliśmy na miejsce. Nasi koledzy i koleżanki z Niemiec bardzo miło nas przyjęli. Przyjaciółka Oli-Wiktoria przyjechała nawet z tortem i prezentem, ponieważ Ola świętowała właśnie swoje 14 urodziny. Po krótkim wypoczynku spotkaliśmy się wspólnie w szkole na pikniku, by porozmawiać o programie wymiany i opowiedzieć pierwsze wrażenia. Następnie zwiedzaliśmy szkołę, która bardzo nam się spodobała. Później był czas na wspólną grę w Mini-Golfa.

Niedziela

Był to dzień spędzony z niemieckimi rodzinami. Wszyscy się świetnie bawili. Niektórzy byli w wesołych miasteczkach, pływali łódkami, zwiedzali parki safari, byli na piknikach, grilowali, jeździli roweram czy grali w piłkę.

Poniedziałek

W poniedziałek zaczęliśmy dzień od tworzenia projektu plastycznego „Wymiana młodzieży“. Następnie uczestniczyliśmy w lekcjach naszych niemieckich przyjaciół. Na biologii wypiekaliśmy bułeczki a na matematyce rozwiązywaliśmy zadania. Krótko przed 11 udaliśmy sie do UM Werne, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez Burmistrza Miasta Werne i Dyrektora Gimnazjum Ann-Frank w Werne. Następnie mieliśmy przerwę na obiad. Po południu spotkaliśmy się na mieście, by wraz z grupą Amerykanów uczestniczyć w zwiedzaniu miasta, kończącego się wejściem na wieżę kościoła Św. Krzysztofa. Wieczorem podziwialiśmy spektakl teatralny naszych przyjaciół "Romeo i Julia".

Wtorek

Wtorek był dniem pełnym wrażeń w miejscowości Munster. Dzięki pani przewodnik mogliśmy poznać to piękne miasto, jego zabytki i historię. Na końcu zwiedzania byliśmy w Sali Pokoju w Urzędzie Miasta w Munster, natomiast w Katedrze widzieliśmy zegar astronomiczy, który o godz. 12.00 wprawiał sie w ruch. Następnie był czas na obiad i zakupy. Wieczorem wspólnie grilowaliśmy z goścmi z Ameryki. Spotkanie zakończył polsko-niemiecko-amerkański mecz w piłkę nożną.

Środa

Środa przeznaczona była na Kolonię. Autobusem pojechaliśmy w 2 godzinną podróż. Na początku zwiedzalismy katedrę z przewodnikiem. Było to niesamowite przeżycie. Po obiedzie tworzyliśmy włąsne perfumy w Fabryce Perfum 4711. Perfumom nadawaliśmy samodzielnie nazwę i oczywiście mogliśmy zabrać je do domu. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, potwierdające zgłębienie tajników tworzenia perfum w Fabryce Perfum 4711.

Czwartek

W czwartek spotkaliśmy sie wszyscy przed szkołą, by wspólnie udać sie na dworzec PKP i pociągiem pojechaliśmy do Dortmundu, do parku linowego. Była to dla nas wielka atrakcja. Wszyscy świetnie sie bawili. W drodze powrotnej robiliśmy jeszcze zakupy w Dortmundzie. Dla wszystkich z nas było to wspaniałe przeżycie. Niestety wieczorem był czas pożegnania i powrotu do domu. Nie obeszło sie bez smutku i łez.

03.08.2015 - 09:12:41

Profilaktyka oczami młodzieżyW czwartek 2 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu odbyło się podsumowanie etapu powiatowego konkursu "Profilaktyka oczami młodzieży", organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Fundację Razem Bezpieczniej w Szczecinie.

Konkurs ma na celu promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa młodzieży województwa zachodniopomorskiego, aktywizację środowisk szkolnych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologicznym, podnoszenie poziomu świadomości prawnej i wiktymologicznej dzieci i młodzieży, edukację na rzecz bezpieczeństwa oraz aktywizację czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Uczennice z naszej szkoły zgłosiły do konkursu prace w kategorii plakat i fotografia profilaktyczna dotyczące przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym z sięganiem po środki odurzające, przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym z przemocą i agresją w szkole i w domu oraz handlu ludźmi, jako współczesnej formie niewolnictwa i ekstremalnej przemocy. I miejsce w kategorii plakat profilaktyczny zdobyła Kamila Gościńska z kl. IIb.

W kategorii zdjęcie profilaktyczne I miejsce zajęła Ewelina Bartnik z kl. Id z pracą pt. „Dlaczego mamusiu... przecież tak Cię kocham” a II miejsce w tej samej kategorii zdobyła Wiktoria Bartnik z pracą pt. "A miała być kelnerką...". Uczennice z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu pana Zbigniewa Podhorodeckiego i pani Beaty Budzyń otrzymały namioty i sprzęt sportowy. Zaproszeni goście zapoznali się również z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie wakacji.

Gratulujemy uczennicom sukcesu i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

19.08.2015 - 11:10:01

Wakacje marzeńWiosną tego roku, my - kreatywna i szalona grupa uczniów z Gimnazjum nr 2, w znaczącej liczbie czterdziestu uczestników wraz z nauczycielkami panią Agnieszką Manyś i panią Małgorzatą Pardą, przystąpiliśmy do konkursu zorganizowanego przez firmę Rossmann. Hasłem przewodnim ogólnopolskiego wyzwania była higiena osobista. Aby wygrać główną nagrodę – wakacje w Warszawie dla całej grupy, trzeba było wykonać szereg zadań.

Pierwszym z nich było nagranie flash-moba, czyli krótkiego filmu, łączącego zabawę i taniec. Układ taneczny zaprezentowaliśmy na Placu Wolności i przed Domem Handlowym „Orion” przyciągając uwagę wielu osób i właśnie o to nam chodziło. Drugim zadaniem było zaprojektowanie artykułów spożywczych oraz ich opakowań, które chcielibyśmy znaleźć w wymarzonym sklepiku szkolnym. Postawiliśmy na zdrowe, kolorowe i smaczne potrawy, czym przekonaliśmy do siebie komisję. Trzecim zadaniem był quiz.

Udało nam się, zwyciężyliśmy! Dwie grupy z jednego gimnazjum, wraz z 48 innymi, z całej Polski, latem wyruszyły do stolicy po wakacyjną przygodę. Na początku sierpnia zapakowaliśmy się więc do autobusu i obraliśmy kierunek na Warszawę. Noclegi zagwarantował nam czterogwiazdkowy hotel Double Tree by Hilton. Było to niemałym przeżyciem, bo przecież niecodziennie mamy okazję przebywać w tak luksusowym miejscu. Każdego dnia mieliśmy zapewnioną masę atrakcji, między innymi zajęcia sportowe, wyjazdy do miasta połączone ze zwiedzaniem stolicy, wykłady oraz prezentacje różnych firm kosmetycznych, wyjścia do kina, teatru. Odwiedziliśmy popularne Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i park linowy.

W ramach promocji otrzymaliśmy potężną ilość produktów kosmetycznych od sponsora – firmy Rossmann. Oczywiście nie był to czas przeznaczony wyłącznie na przyjemności, musieliśmy także trochę popracować. Za różne zadania zdobywaliśmy punkty, dzięki którym zajęliśmy trzecie miejsce w naszej wyjazdowej "rywalizacji". Pomimo fali upałów, nie zawsze ciekawych spotkań i ogromnej ilości zadań, które musieliśmy wykonać, wyjazd okazał się naprawdę udanym. Dzięki atrakcyjnemu programowi i wielu nowym znajomościom była to wspaniała, niezapomniana i rozwijająca wakacyjna przygoda. Wspomnienia, które zdobyliśmy pozostaną na długo w naszej pamięci.

Agena i Victoriusy

25.08.2015 - 11:26:16

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września w hali sportowo-widowiskowej. Początek o godzinie 9:00. Uczniów obowiązuje strój galowy.

Zapraszamy

02.09.2015 - 10:16:49

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Wałczu ogłasza w roku szkolnym 2015/2016 osiem dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

 1. 11 września 2015 r.
 2. 2 listopada 2015 r.
 3. 18 kwietnia 2016 r.
 4. 19 kwietnia 2016 r.
 5. 20 kwietnia 2016 r.
 6. 2 maja 2016 r.
 7. 27 maja 2016 r.
 8. 10 czerwca 2016 r.

Na życzenie rodziców szkoła zobowiązana jest zorganizować zajęcia opiekuńcze dla uczniów.

Dyrektor Gimnazjum nr 2

mgr Andrzej Łojewski

 
03.09.2015 - 14:17:13

Rozpoczęcie roku szkolnego1 września 2015 r. o godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 2 w Wałczu odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki - pan Marek Giłka, Radni Rady Miasta - pani Monika Medzianko, pan Maciej Żebrowski oraz ksiądz Antoni Badura.

Rodziców reprezentowała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Ciebiada. Rangę uroczystości podniosła obecność Sztandaru Szkoły w składzie: Karol Wiciak, Aleksandra Maciejasz, Kaja Kowalewska. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klaudia Kasperska przywitała nowego pana Dyrektora Andrzeja Łojewskiego, życząc mu owocnej współpracy. Dyrektor Andrzej Łojewski w swoim przemówieniu serdecznie powitał wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2. Szczególne słowa skierował do wychowawców i uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy akademii przygotowanej przez uczniów klasy IIa, IIb i IIIa. Przypomnieliśmy, że 1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego we wszystkich polskich szkołach, ale również data wybuchu II wojny światowej.

Konferansjerzy, chór szkolny oraz przygotowane prezentacje multimedialne pokazały nam, co wydarzyło się 76 lat temu. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego młodzież udała się do klas na spotkanie z wychowawcami. O godzinie 13.00 delegacja szkoły z okazji 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej złożyła kwiaty na Cmentarzu Wojennym. W przygotowaniu uroczystości pani Małgorzacie Pardzie pomagały pani Bożena Ledeman-Berdysiak, pani Agnieszka Manyś, pani Mirosława Szymańska oraz pani Barbara Frejmut.

Wszystkim życzymy udanego nowego roku szkolnego 2015/2016!

 


Galeria

10.09.2015 - 11:14:13

Projekt edukacyjnyW dniu 8 września uczniowie klasy IId Publicznego Gimnazjum nr 2 w Wałczu wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Czy miasto Wałcz jest atrakcyjne turystycznie." Projekt koordynowała pani Daria Piórkowska. Uczniowie, podzieleni na grupy, korzystając z planu miasta przemierzali ulice Wałcza.

Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytania związane z charakterystycznymi punktami naszego miasta. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, ponieważ liczył się również czas realizacji. Grupa, która jako pierwsza ukończyła pracę, otrzymała dodatkowe punkty. Po wykonaniu zadania, wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że Wałcz jest miastem o bogatej historii i bardzo interesującym miejscem dla turystów.

Nad bezpieczeństwem młodzieży podczas realizacji projektu czuwały nauczycielki:

 • Daria Piórkowska,
 • Cecylia Szpilewska,
 • Marta Rajek,
 • Monika Chabowska i Anna Woch Migalska.
10.09.2015 - 14:31:15

Ekopiknik"Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowisko lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza". To słowa szefowej MEN pani minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która ustanowiła rok szkolny 2015/2016 "Rokiem Otwartej Szkoły".

Zorganizowany przez kierownik ŚDS w Wałczu panią Annę Baculewską "Ekopiknik", na którym 9 września 2015r. spotkały się wałeckie organizacje pozarządowe, był dla nas okazją do sprawdzenia czy nasze gimnazjum jest otwartą szkołą. Uczennice Gimnazjum nr 2 w Wałczu, wolontariuszki i harcerki, przy merytorycznym wsparciu nauczycielki wychowania fizycznego, służyły pomocą organizacyjną w przygotowaniu i przeprowadzeniu ćwiczeń i zabaw ruchowych z kijkami nordic walking. W zabawach mogli wziąć udział wszyscy chętni uczestnicy tej dużej imprezy, bez względu na poziom sprawności fizycznej. Jak się bawili można zobaczyć w galerii zdjęć.

Zofia Kasperowicz

 


Galeria

18.09.2015 - 13:32:11

Sprzątanie świataW czwartek (17.09.2015r.) uczniowie klas IIIc, Ie, IIe, i IIIe wraz z panem Piotrem Owczarkiem, panią Iwoną Wojtecką-Owczarek i panią Lidią Milc wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Atrakcyjne położenie naszego miasta zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niechętnie widzimy w naszym otoczeniu śmieci i odpadki pozostawione przez ludzi nie dbających o środowisko. Już po raz kolejny we wrześniu młodzież naszego gimnazjum oczyszcza trasę spacerową od Widoku do Morzycówki.

Po dotarciu do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, Leśnej i Ekologicznej "Morzycówka", odbyły się warsztaty związane z rozpoznawaniem pospolitych gatunków drzew i krzewów liściastych. Opiekun ośrodka pani Magdalena Marchwiak opowiedziała uczniom o życiu w ekosystemie leśnym.

Wycieczki edukacyjne to ciekawy sposób spędzania czasu. Do "Morzycówki" na pewno jeszcze wrócimy.

 


Galeria

21.09.2015 - 10:18:27

W dniach 18–20 września 2015r. uczniowie naszej szkoły - Julia Jarczewska, Klaudia Rozmarynowska, Julia Wach, Marcin Aniołkowski i Michał Komorowski - pod opieką p. Anny Chmielewskiej oraz p. Moniki Chabowskiej uczestniczyli w międzynarodowym projekcie pt. "Solidarność Międzypokoleniowa". Celem projektu było zbudowanie współpracy i wzajemnego zrozumienia pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem. W projekcie wzięło udział 70 osób, w tym 35 gimnazjalistów i 35 osób w wieku 55+ z Wałcza oraz naszych miast partnerskich: Werne, Kyritz, Astorp i Bailleul.

Przygodę rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 9.00 na Bukowinie, gdzie nastąpiło zapoznanie wszystkich uczestników projektu. Następnie udaliśmy się do WCK-u, gdzie przygotowano dla nas warsztaty artystyczne. Świetnie się bawiliśmy tworząc pamiątkowe kartki z Wałcza oraz breloczki w formie ważki (symbol miasta Wałcza). Odwiedziliśmy także Zagrodę Żubra w pobliskim Jabłonowie, a po południu braliśmy udział w zawodach sportowych. Piątkowy wieczór upłynął w atmosferze wspólnego muzykowania przy ognisku, z udziałem naszej młodzieży, przygotowanej przez p. Bożenę Ledeman-Berdysiak oraz zespołu "Chabry". Były wspólne tańce oraz przejażdżka zabytkowymi pojazdami militarnymi typu BRDM i UAZ.

Sobotnie przedpołudnie upłynęło nam na wspólnym gotowaniu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami projektu przygotowaliśmy pierogi i upiekliśmy jabłeczniki, które następnie z dużym apetytem i w miłym towarzystwie zjedliśmy. Późnym popołudniem wzięliśmy udział w debacie poświęconej problemowi starzenia się społeczeństwa oraz roli młodzieży w tym procesie. W niedzielę odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Wałeckiej oraz pożegnaliśmy się z uczestnikami projektu. Był to bardzo pracowity, ale też niezwykle przyjemny weekend. Sporo się nauczyliśmy oraz nawiązaliśmy nowe kontakty, które być może zaowocują dalszą współpracą.

 


Galeria
Strona 1 z 14  > >>

 

Wstecz

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 2 listopada 2020 r.
 2. 4 i 5 stycznia 2021 r.
 3. 4 maja 2021 r.
 4. 4 czerwca 2021 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj