BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności 2016/2017

 

Strona 1 z 11  > >>

22.08.2016 - 10:32:44

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r.  o godzinie 9.00 w hali sportowej.

Egzamin poprawkowy

Egzamin poprawkowy: 30 sierpnia 2016 r. godz. 8.00.

Rada Pedagogiczna

Rada Pedagogiczna: 30 sierpnia 2016 r. godz. 10.00

05.09.2016 - 13:38:30

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Wałczu ogłasza w roku szkolnym 2016/2017 siedem  dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

 1. 31 października 2016 r.
 2. 2 listopada 2016 r.
 3. 19 kwietnia 2017 r.
 4. 20 kwietnia 2017 r.
 5. 21 kwietnia 2017 r.
 6. 2 maja 2017 r.
 7. 16 czerwca 2017 r.

Na życzenie rodziców szkoła zobowiązana jest zorganizować zajęcia opiekuńcze dla uczniów.

Dyrektor Gimnazjum nr 2

mgr Andrzej Łojewski

 
18.09.2016 - 12:43:46

G2 Wałcz

15 września 2016 r. klasa II b i I e odwiedziły Kołobrzeg. Naszymi opiekunkami były: p. Agata Koteras, p. Agnieszka Manyś, p. Mirosława Szymańska i p. Alicja Gryga.

O godzinie 8:00 czekaliśmy przy szkole  na autobus, by wyruszyć nad morze. Pogoda nam dopisała – poranek był ciepły i słoneczny. Dotarliśmy na miejsce około godziny 11:00 i rozpoczęliśmy zwiedzanie Kołobrzegu. Mogliśmy zobaczyć piękną Starówkę, Katedrę i ratusz miejski. Pierwszakom zostały przydzielone zadania geograficzne, które należało wykonać na terenie starego miasta.

Po turnieju “Czy znasz już Kołobrzeg?” przyszła kolej na obiad w restauracji Ratuszowej, a po obiedzie udaliśmy się na nadmorski deptak i kołobrzeskie molo - które niedawno zostało odnowione i oddane do użytku miłośnikom nadmorskich przechadzek. Nasz spacer był leniwy. Nigdzie się nie spieszyliśmy. Mieliśmy czas, by pławić się w promieniach wrześniowego słońca, przypominały się wakacje… Siedzieliśmy  na plaży i  współczuliśmy wszystkim, którzy w tym czasie musieli zostać w szkole na lekcjach.

Po tak miło spędzonym popołudniu udaliśmy się do bardzo  eleganckiego  pensjonatu “Valor” w Grzybowie. Był czas na rozpakowanie i zakwaterowanie w bardzo ładnych, dwuosobowych pokojach. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na ognisku, które odbywało się przy naszym pensjonacie. Chłopcy dzielnie rozpalali grilla, smażyli kiełbaski i grzanki. Po ognisku uczniowie klasy drugiej zaczęli przygotowywać niespodziankę dla uczniów z klasy pierwszej. Niektórzy z nas robili sobie teatralną charakteryzację, ponieważ jednym z zadań, było przeprowadzenie kolegów z klasy pierwszej przez las pełen strzyg, duchów I zjaw. W tym samym czasie uczniowie klasy I e losowali  postacie, za które mieli  się przebrać w swoich pokojach.

Klasa I e o północy  dotarła na plażę – czekali tam już koledzy z klasy drugiej i nauczyciele Na środku plaży siedział król Stanisław otoczony świtą.  Uczestnicy chrztu zaprezentowali swoje przebrania. Kolejnym zadaniem  było ułożenie pieśni pochwalnej na cześć klasy drugiej i pokłonienie się królowi Stanisławowi. Niektórzy musieli ucałować Stanisława w dłoń, albo co gorsza, w stopę… Na koniec klasa pierwsza złożyła uroczystą przysięgę i wspólnie wróciliśmy do pensjonatu.

W nocy staraliśmy się być grzeczni, ale nie wiedzieć czemu, nasze wychowawczynie wcale tego tak nie odebrały. Naprawdę były złe… i podobno niewyspane…

Następnego dnia o godzinie 9:00 zjedliśmy śniadanie i mieliśmy czas na gry i zabawy na plaży. Chłopców morze zachęcało i kusiło  swoim szumem do kąpieli – niektórzy nawet odważyli się sprawdzić temperaturę wody. Bawiliśmy się  i wykonywaliśmy  zadania: wiązaliśmy liny z naszych ubrań, budowaliśmy wieżę z ludzi i ścigaliśmy się w rydwanach po plaży.

Czas uciekł szybko i trzeba było wracać do Wałcza. Po drodze zajechaliśmy jeszcze do McDonalda. Około godziny 18:00 dojechaliśmy na miejsce -  zmęczeni, ale szczęśliwi.

To była bardzo udana wycieczka – na pewno wrócimy jeszcze do Kołobrzegu.

G2 Wałcz

20.09.2016 - 11:59:10

G2 Wałcz

W poniedziałek (19.09.2016 r.) uczniowie klas Ic i IIIe wraz z panem Piotrem Owczarkiem, panią Iwoną Wojtecką-Owczarek i panią Lidią Milc wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Atrakcyjne położenie naszego miasta zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niechętnie widzimy w naszym otoczeniu śmieci i odpadki pozostawione przez ludzi nie dbających o środowisko. Już po raz kolejny we wrześniu młodzież naszego gimnazjum oczyszcza trasę spacerową od Widoku do Morzycówki.

Akcja „Sprzątanie Świata” zakończyła się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej, Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka”. Tu czas spędziliśmy z panią Magdaleną Marchwiak - opiekunem ośrodka. Uczniowie poznali największe ssaki żyjące w naszych okolicach i życie w ekosystemie leśnym. Zainteresowanie wzbudziły również zajęcia dotyczące różnorodności biologicznej. Na zakończenie odpoczywaliśmy przy ognisku, aby nabrać sił przed drogą powrotną do domu.

Wycieczki edukacyjne to ciekawy sposób spędzania czasu

Do „Morzycówki” na pewno jeszcze wrócimy.

24.09.2016 - 11:21:20

G2 Wałcz

Dnia 23.09 bieżącego roku odbyła się wycieczka do Poznania. Brały w niej udział klasy I d i I b wraz z paniami Edytą Templin, Elżbietą Malingowską oraz Barbarą Frejmut.

O godzinie 7:45 większość uczniów była już zebrana na parkingu przy G2. Już wtedy humory wszystkim dopisywały. Po niespełna 15 minutach podjechał autokar. Po znalezieniu miejsc, wyruszyliśmy. Podróż wszystkim minęła bardzo szybko, gdyż każdy miał jakieś zajęcie. W Poznaniu byliśmy przed czasem, więc opiekunki zarządziły dwudziestominutową przerwę. Po chwili odsapnięcia ruszyliśmy do pierwszego celu - Jump Areny (parku trampolin).

Po zaparkowaniu autobusu, wysiedliśmy i skierowaliśmy się w stronę budynku. Po rozdaniu kluczy poszliśmy do szatni. Kiedy wszyscy się przebraliśmy, trener przeprowadził z nami krótką rozgrzewkę i zapoznał z regulaminem. Potem mieliśmy już czas dla siebie. Większość osób skierowała się do basenów z gąbkami. Naszą uwagę przykuły również kosze do robienia tzw. wsadów.

Po dwóch godzinach świetnej zabawy zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyliśmy w kierunku Term Maltańskich. Kiedy już przebraliśmy się w stroje kąpielowe, wyszliśmy na basen. Ratownik zapoznał nas z zasadami bezpieczeństwa i mieliśmy już wolne. Bardzo nam się tam podobało. Większa część uczniów udała się na zjeżdżalnie. Po wyczerpujących dwóch godzinach wybraliśmy się do ostatniego planowanego miejsca - "Galerii Malty". Gdy ustaliliśmy, gdzie będzie zbiórka, rozeszliśmy się w swoje strony.

Zdecydowana większość poszła coś przekąsić, byliśmy bardzo głodni po tylu atrakcjach. O 19:00 poszliśmy na zbiórkę i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niektórzy spali, niektórzy jeszcze rozmawiali.

Około 22:00 byliśmy w Wałczu, wszyscy byli bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Jesteśmy pewni, że była to jedna z najlepszych wycieczek szkolnych.

Julia Mroczkowska

 


Galeria

30.09.2016 - 11:43:09

G2 Wałcz

Gimnazjum nr 2 w Wałczu, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pracownia Rozwoju osobistego "Własnym Rytmem" serdecznie zapraszają rodziców naszych uczniów na interaktywny wykład

"Jak się zrozumieć i porozumieć" Pani Ewy Tyralik-Kulpa.

Spotkanie odbędzie się 3 października  2016 r. o godz.13.00 w Gimnazjum nr 2 w Wałcz (sala nr 15).

***

 • Czy masz w życiu relację, na której bardzo Ci zależy?
 • Czy zdarza Ci się czasami, że choć bardzo się starasz, rozmowy nie zawsze idą w tę stronę, w którą chcesz, aby zmierzały?
 • Ciekawi Cię, jakie blokady mogą pojawiać się w Twojej komunikacji, a jakie blokady Twoich rozmówców działają na Ciebie jak płachta na byka?
 • Czy wyobrażasz sobie świat, w którym faceci mówią :kobiety są jakieś dziwne", a Twój twierdzi, że wcale nie?
 • Czy ciekawi Cię, co można zrobić, aby Twoje rozmowy z mamą (albo teściową, dzieckiem:-)) nie kończyły się napięciem?

***


Niczym uparty śledczy sprawdzam od dawna każdy trop, który prowadzi do porozumienia. Szukam magicznego składnika, który powoduje, że nasz przekaz trafia do odbiorcy, zostaje zrozumiany i życzliwie przyjęty, a następnie zamienia się w przepływ działań lub słów, dzięki którym nasze relacje stają się trwalsze i bardziej satysfakcjonujące.

Na naszym spotkaniu poznamy najważniejsze blokady komunikacji i ustalimy, które z nich stosujemy jako naszą "broń".

Ewa Tyralik-Kulpa

Absolwentka UJ oraz Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Posiada rekomendację trenerską I stopnia wydaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od 2012 szefowa serwisu Dojrzewalnia.pl i redaktor naczelna portalu Endorfina. Trenerka Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

Spotkanie w ramach akcji promującej empatię: 2.10.2016 Międzynarodowy Dzień Działań Empatycznych.

30.09.2016 - 12:03:26

29.09.2016 r. w naszej szkole po raz czwarty odbyła się Olimpiada Matematyczna Juniorów. W zawodach wystartowały cztery bardzo odważne dziewczyny. Dwie z klasy pierwszej: Maja Kaźmierczak i Julia Oleszyńska oraz dwie z klasy trzeciej: Karolina Wendland i Julia Dąbrowska.

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, wyszukiwanie uczniów zainteresowanych przedmiotem, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

W czwartek dziewczyny pisały cześć testową zawodów stopnia pierwszego. Przed nimi część korespondencyjna zawodów stopnia pierwszego a następnie zawody stopnia drugiego i trzeciego.

No, cóż przed nami dłuuuuuga droga.

Dziewczynom życzymy powodzenia w dalszych częściach konkursu i bardzo mocno trzymamy kciuki.

Anna Woch

03.10.2016 - 11:16:42

30 września 2016 r. był dniem szczególnym dla męskiej części szkolnej społeczności. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało przedstawienie w formie dziennika telewizyjnego z humorystycznymi wiadomościami na temat Panów i ich podejścia do sportu, mody i innych dziedzin życia.

Nie zabrakło dobrych rad na co dzień. Przedsięwzięcie zostało uatrakcyjnione piosenkami i Zumbą, która porwała widzów do wspólnej zabawy. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali słodycze i życzenia.

G2 Wałcz

04.10.2016 - 08:22:39

10 dniowa wycieczka do Hiszpanii *** Hotel Reymar Malgrat de Mar *** 28.04 - 07.05.2017 r.

G2 Wałcz

Całkowity koszt - 1200 zł/osoba

!! Ilość miejsc ograniczona !!

Program imprezy:

 • 1 Dzień:  wyjazd z Wałcza w godzinach rannych, zgodnie z ustaloną godziną i miejscem zbiórki , przejazd przez Polskę, Niemcy.
 • 2 Dzień: przejazd przez Francję, Hiszpanię. Przyjazd do hotelu w godzinach do południowych, obiadokolacja, nocleg.
 • 2-8 Dzień: pobyt i wypoczynek na wybrzeżu.
 • 9 Dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd, przejazd przez Hiszpanię, Francję.
 • 10 Dzień: przejazd przez Francję , Niemcy, Polskę, przyjazd do Wałcza w godzinach popołudniowych.

Świadczenia w cenie wycieczki:

 • Czas trwania 10 dni.
 • 7 noclegów w hotelu Reymar w Malgrat de Mar.
 • Pokoje 3,4 osobowe.
 • Wyżywienie: HB (śniadania i obiadokolacje).
 • Opieka pilota.
 • Przejazd autokarem LUX wyposażonym w: DVD, WC, bar, klimatyzacja.
 • Ubezpieczenie NNW i KL.
 • Wycieczka do Barcelony.
 • Wycieczka po Wybrzeżu Costa Brava.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie)

 • Możliwość wykupienia 6 obiadów w cenie 30 euro.

Wszelkich informacji udziela p. Arkadiusz Brzeczko

G2 Wałcz

04.10.2016 - 11:02:22

Porozmawiajmy bez przemocy!

G2 Wałcz G2 Wałcz 3 października 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Wałczu miał miejsce wykład na temat: „Jak się zrozumieć i porozumieć”. Przeprowadziła go pani Ewa Tyralik, autorka książki „Ewka, co cię ugryzło? Jak się zrozumieć i porozumieć”.

Ewa Tyralik jest trenerką umiejętności psychospołecznych, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Inspiracją wykładu była metoda dr Marshalla Rosenberga, znana pod nazwą Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication). Twórca metody przez kilkadziesiąt lat pracował jako skuteczny mediator na całym świecie, w rejonach wojen, konfliktów etnicznych, w ubogich dzielnicach miast o wysokim wskaźniku przestępczości. Pomagał rodzinom i instytucjom edukacyjnym, szkolił wychowawców, pracowników socjalnych, przedstawicieli służb publicznych. Pracował także z menedżerami w korporacjach.

Rosenberg twierdzi, że ilekroć zwracamy się do kogoś lub ktoś zwraca się do nas, robimy to w celu wyrażenia swoich potrzeb. Często owo wyrażanie potrzeb odbywa się w całkowicie niejasny i destrukcyjny sposób, np. pod postacią krytyki, obrażania, pomniejszania, wzbudzania poczucia winy itp. I proponuje konkretne narzędzia, które ułatwiają zrozumienie siebie nawzajem w sytuacjach konfliktowych oraz rozwiązywanie sytuacji napiętych emocjonalnie.

Kiedy słyszymy po raz pierwszy nazwę Porozumienie Bez Przemocy (w wersji angielskiej brzmi lepiej non-violent communication – NVC), często czujemy wewnętrzny sprzeciw. „Przecież jestem osobą otwartą, przyjacielską, to mnie nie dotyczy” – uważamy. A jednak często jest inaczej – kłócimy się, trudno nam współpracować i rozmawiać o różnicach.

Spotkanie dwóch osób to spotkanie dwóch różnych światów. Różnimy się w tak wielu sprawach, począwszy od wyglądu, wieku, wychowania, ulubionych dań - listę różnic moglibyśmy ciągnąć w nieskończoność. Ale jest coś, co nas łączy, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzimy, jakiej płci jesteśmy, ile mamy lat – są to ludzie potrzeby (wartości) i uczucia. Wsłuchując się w swoje i innych potrzeby, a także uczucia zmieniamy sposób patrzenia na nas  samych oraz na innych.

Symbolem Porozumienia Bez Przemocy jest żyrafa. Dlaczego? Ponieważ jest to zwierzę o największym sercu, które waży kilka kilogramów. Żyrafa ma też najdłuższą szyję, widzi więcej i z innej perspektywy. Porozumienie Bez Przemocy to model komunikacji, który pozwala na pełne i szczere wyrażenie siebie przy zachowaniu szacunku dla drugiej osoby. W swej strukturze jest on niezwykle prosty (4 kroki), chociaż niełatwy do zastosowania w praktyce, przede wszystkim z powodu innych, stosowanych przez nas od dziecka sposobów porozumiewania się.

Podczas wykładu publiczność dowiedziała się, dlaczego czasami, pomimo najlepszych chęci, ludziom nie udaje się osiągnąć porozumienia, poznała najważniejsze blokady komunikacji i sposoby radzenia sobie z nimi.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Łojewskiego Dyrektora Gimnazjum nr 2, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Wałczu oraz pani Alicji Kożuchowskiej realizatorce programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, trenerce komunikacji opartej na empatii. W jednym miejscu i w tym samym czasie spotkało się tak wiele empatycznych i współczujących ludzi - dyrektorów, kierowników i pracowników instytucji pomocowych z terenu miasta Wałcza.

Wszystkim w imieniu organizatorów i pomysłodawców składam serdeczne podziękowania. Fakt, że spotkanie zgromadziło tak dużą rzeszę zainteresowanych komunikacją  osób świadczy, że chcemy i możemy się porozumieć, a  już na pewno bez przemocy.

Dziękuję.

Barbarze Frejmut Pedagog Szkoły i Przewodniczącej MKRPA w Wałczu
Strona 1 z 11  > >>

 

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 2 listopada 2020 r.
 2. 4 i 5 stycznia 2021 r.
 3. 4 maja 2021 r.
 4. 4 czerwca 2021 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj