BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności 2017/2018

 

Strona 1 z 11  > >>

21.08.2017 - 11:21:12

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 (wszystkie klasy: podstawówka i gimnazjum) odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej.
Początek o godzinie 9:00. Uczniów obowiązuje strój galowy.

Zapraszamy

05.09.2017 - 13:55:54

Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Już na pierwszej lekcji czekała na nas niespodzianka. W klasie pojawił się nieoczekiwany gość - Myszka Minnie. Wspólnie z nią bawiliśmy się i poznawaliśmy kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. Za wspaniałą postawę uczniowską otrzymaliśmy złote medale.

Naszemu gościowi dziękujemy za doskonałą zabawę i mile spędzony dzień w naszej klasie.

Małgorzata Miszczak

G2 Wałcz

07.09.2017 - 09:53:19

Witamy Was serdecznie w Waszej nowej szkole. Cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy Wam wielu sukcesów i najlepszych na świecie przyjaźni.

G2 Wałcz

Drugiego dnia w szkole uczniowie klasy IV poznali znaczenie słowa INTEGRACJA i od razu przystąpili do wprowadzenia go w życie. Były zabawy i zwiedzanie szkoły (także sekretnych miejsc) To był dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Ciekawe co przyniosą kolejne dni...

G2 Wałcz

13.09.2017 - 11:01:25

Dwunastego września uczniowie klasy I a uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wałczu - panią Beatą Budzyń. Uczniowie dowiedzieli się czy wolno im samodzielnie poruszać się po drodze i w jaki sposób bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Pierwszoklasiści poznali też zasady przechodzenia przez przejście z sygnalizacją świetlną. Dzieci obejrzały film, który świetnie zobrazował wszystkie zasady bezpieczeństwa na drodze.

Maluszki chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali książeczki - Elementarze Zasad Bezpieczeństwa. Książeczka zawiera informacje i wskazówki, które przydadzą się w życiu codziennym: w domu, czasie wolnym, pobytu w szkole. Na koniec pierwszaki wspólnie z policjantami zaśpiewały refren piosenki o sygnalizatorze świetlnym.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Małgorzata Miszczak

G2 Wałcz

 


Galeria

18.09.2017 - 12:55:19
 • Termin: 19.09.2017 r.
 • Godziny: 17.00 - 18.15.
 • Prowadząca: terapeuta - Alicja Kożuchowska
 • Miejsce: gabinet pedagoga - sala nr 1

Wybieram kontakt

Spotkania konsultacyjne z rodzicami w ramach programu profilaktyki uzależnień.

Cel spotkania:

Zaangażowanie rodziców do udziału w programie. Wspieranie w skutecznym rodzicielstwie.

Zadania:

 1. Uświadomienie faktu, że rodzic może mieć problem i dziecko może mieć problem oraz, że  efektywne rozwiązywanie problemów wynika z umiejętności komunikowania się RODZIC-DZIECKO (sztuka empatycznej komunikacji).
 2. Okrycie  sposobów wspólnego rozwiązywania problemów. Szukanie takich rozwiązań, które wszyscy zainteresowani będą mgli zaakceptować.
 3. Zachęcanie rodziców do wyrażania wobec dziecka jednoznacznej postawy przeciwnej używaniu alkoholu i narkotyków, do stawiania granic i konsekwentnego ich przestrzegania.
21.09.2017 - 11:27:41

"Wesołe jest życie staruszka"

Jeremi Przybora

Dnia 20 września Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Ewa" zorganizowało Dzień Seniora dla osób biorących udział w projekcie 60+.

Uczestnicy zajęć najpierw odwiedzili Łowicz Wałecki (tam odbyły się warsztaty), a następnie udali się do Wałcza, gdzie na różnych punktach umieszczonych na terenie miasta rozwiązywali przygotowane dla nich zadania sprawnościowe. Wszyscy w miłej atmosferze spędzili czas do wieczora.

Nasze wolontariuszki pomagały w organizacji tego przedsięwzięcia.

Szkolne Koło Wolontariatu

G2 Wałcz

22.09.2017 - 11:03:39

G2 Wałcz

Nauka w szkole to nie tylko czterdziestopięciominutowe lekcje i przerwy między nimi. To nie tylko podręczniki, praca w grupach i zadania domowe. Nauka to podróż myśli i ducha. Czasem, żeby odbyć taką duchową podróż, trzeba po prostu wsiąść w autobus. I tak właśnie było 21 września, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu w ramach projektu „Młody Obywatel” wyruszyli do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Pod opieką pedagogów – pani Marii Ferenc i Elżbiety Ćwiek – 21 uczniów wałeckiej szkoły wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Chwiramie pojechało na spotkanie z Marcinem Badowskim, Dyrektorem Kancelarii Sejmiku. Opowiedział on o tym, czym jest Sejmik, jaką ma strukturę, jak funkcjonuje i o czym decyduje. Zanim jednak to spotkanie nastąpiło, wałeccy podróżnicy zostali przywitani i oprowadzeni po siedzibie Sejmiku przez pracownicę Kancelarii, panią Paulinę Olechowską.

Po przygodach z samorządnością nastał czas na dalsze atrakcje dla ducha i ciała. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili szczecińskie Muzeum Techniki  i Komunikacji, poznając sekrety produkcji popularnych i luksusowych samochodów w PRL, zwiedzając autobusowe „ogórki” i dawne szczecińskie tramwaje. Wycieczkę zakończył obiad i – dla relaksu – korzystanie z zakupowych radości wielkiego miasta.

Kolejny cel podróży to Warszawa. W drogę wyruszamy już 28 września.

Projekt „Młody Obywatel” dofinansowany został ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Obywatelski Ruch Samorządowy „Przyszłość” w Wałczu.

Elżbieta Ćwiek

G2 Wałcz

 


Galeria

24.09.2017 - 11:28:15

Mikołaj Piątek z klasy III a wywalczył pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego reprezentując naszą szkołę i miasto podczas Otwartych Mistrzostw Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju z Broni Kulowej, które odbywały się w Złocieńcu 23.09.2017 r.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi sukcesu!!!

25.09.2017 - 09:40:33

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania".
R. Poulet

W piątek 22 września w murach wałeckiego Ratusza po raz kolejny w tym roku odbyła się wyjątkowa  uroczystość. Państwo Janina i Leszek Ratajowie oraz Łucja i Stanisław Kaziukajtisowie obchodzili  Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Ten niezwykły jubileusz jest  szczególną okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań, wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To także symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego.

W uznaniu tak pięknego jubileuszu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom  odznaczenia w postaci medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska, która przekazała dostojnym Jubilatom słowa uznania za godne życie rodzinne, stanowiące  piękny przykład dla młodych ludzi.

Miłym upominkiem był występ muzyczny w wykonaniu utalentowanych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, przygotowany przez Panią Bożenę Ledeman-Berdysiak. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na życzenia, kwiaty oraz tradycyjną lampkę szampana z pięknie odśpiewanym „Sto lat".

Uroczystość przygotowała i prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Spychalska.

Dostojnym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych, szczęśliwych lat w zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.

Źródło: www.walcz.pl

G2 Wałcz

25.09.2017 - 10:28:21

Uwaga!!!

W związku z reformą oświaty i przekształceniem naszego gimnazjum w szkolę podstawową nastąpiła zmiana adresu mailowego szkoły. Prosimy o przesyłanie maili na nasz nowy adres.

Obecny adres mailowy szkoły: sekretariat(at)sp2walcz.com
Strona 1 z 11  > >>

 

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 2 listopada 2020 r.
 2. 4 i 5 stycznia 2021 r.
 3. 4 maja 2021 r.
 4. 4 czerwca 2021 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj