Lekcja informatyki w klasie 2
  • Miejsce akcji: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu
  • Termin: 11-22.10.2021 r.

W tym roku po raz kolejny zgłosiliśmy naszą szkołę do programu Code Week Polska, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz projekt związany z programowaniem realizowali uczniowie klas II, III, IV i V, którzy  rozwiązywali zagadki programistyczne przygotowujące do nauki programowania.

Czytaj więcej Program CodeWeek Polska

Laptop stojący na biurku

Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

W ramach projektu prowadzonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa dotyczącego wsparcia dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym zachęcamy osoby zainteresowane i spełniające kryteria zawarte w regulaminie do pobrania i złożenia odpowiedniego oświadczenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Czytaj więcej Granty PPGR

Lekcja angielskiego w klasie I

4 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna „XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach i okresie zdalnego nauczania.

Czytaj więcej XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczeń czytający książkę

„Książki nie gryzą, pochłaniają w całości.”

W tym roku w akcję z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) włączyła się cała szkoła. Rano przy wejściu do szkoły rodzice uczniów klas pierwszych i drugich otrzymali okolicznościową ulotkę, w której omówione zostały zalety głośnego czytania z dziećmi.

Czytaj więcej Konkursy czytelnicze

Zdjęcie zbiorowe uczniów biorących udział w Grze Miejskiej

We wtorek 21 września reprezentanci naszej szkoły z klasy ósmej brali udział w Sportowej Grze Miejskiej. Zabawa polegała na przemieszczaniu się ulicami Wałcza i odpowiadaniu na pytania związane ze znajomością naszego miasta. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą o sportowcach i olimpijczykach związanych z Wałczem.

Czytaj więcej Gra Miejska