BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Wymiana młodzieży

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc merytoryczną i finansową Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która wspiera nasze przedsięwzięcia od 2004 roku.


 

GodłaGłównym celem wymiany młodzieży jest wzajemne zrozumienie i przezwyciężenie uprzedzeń na rzecz pojednania, przełamanie istniejących wciąż jeszcze uprzedzeń i stereotypów, a nade wszystko nawiązanie bliższych kontaktów pomiędzy młodzieżą różnych krajów.

Już od 2004r. jesteśmy zaprzyjaźnieni z uczniami i z nauczycielami z Anne Frank Gymnasium z Werne. Każdego roku jesienią młodzież z Niemiec gości w naszych domach, obserwuje pracę naszego gimnazjum i życie w naszym mieście i w okolicach. Na wiosnę my odwiedzamy ich w Werne, poznajemy się lepiej, uczymy się rozumieć inną kulturę i spędzamy radośnie czas na wycieczkach. Mimo, że organizacja naszych wzajemnych spotkań pochłania niemało czasu i trudu, to z pewnością wysiłek nie idzie na marne. Dzięki międzykulturowym spotkaniom rozumiemy lepiej, czujemy więcej i nawiązujemy trwałe przyjaźnie.

Udział w wymianie młodzieży pozwala na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i angielskim. Ponadto poznajemy obyczaje, tradycję i kulturę odwiedzanych krajów, a poprzez udział w zajęciach szkolnych mamy okazję poznać i porównać odmienne systemy szkolnictwa.

 


 


Strona 1 z 21  > >>

 

G2 Wałcz

Polska grupa z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana w Wałczu wyjechała kolejny raz 17.06.2017 r. w ramach wymiany młodzieży z Anne-Frank-Gymnasium oraz Marga-Spiegel-Sekundarschule do Werne.

W niedzielę grupa spotkała się w szkole na słodkim poczęstunku, a później rozegrała mecz w mini golfa. W poniedziałek uczniowie udali się na wycieczkę  do Münster i zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto wraz z zabytkami. Nie zabrakło również wizyty w Zoo.

We wtorek młodzież poznawała zakątki miasta Werne oraz uczestniczyła w spotkaniu w ratuszu z zastępcą burmistrza. Wieczorem odbył się piknik z grilowaniem, w którym uczestniczyły też osoby z wymiany młodzieży z  USA. W środę grupa spędziła cały dzień w  Kolonii, zwiedzając Muzeum Czekolady Lindt, Katedrę Kolońską z przewodnikiem oraz oglądając piękne krajobrazy z jej wieży.

W czwartek Polacy i Niemcy świetnie bawili się w  parku linowym w Dortmundzie. Piątkowe przedpołudnie było poświęcone zabawom sportowym oraz tworzeniu projektu plastycznego pt."Wymiana młodzieży". Podczas pobytu uczniowie zwiedzali dwie zaprzyjaźnione szkoły oraz uczestniczyli w lekcjach swoich kolegów z Niemiec.

23.06.2017 r. nadszedł czas powrotu do domu. Uczniowie wrócili zachwyceni i bogatsi w wiedzę, przyjaciół, z wielkim zapałem do nauki języków obcych.

Koordynatorem wymiany młodzieży jest p. Daria Piórkowska a opiekunem p. Maria Ferenc. Wymiana dofinansowana była przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

G2 Wałcz

Strona 1 z 21  > >>

 

 

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 2 listopada 2020 r.
  2. 4 i 5 stycznia 2021 r.
  3. 4 maja 2021 r.
  4. 4 czerwca 2021 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj