BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności 2015/2016

 
22.06.2015 - 22:21:33

Wymiana młodzieży Werne 12 - 19.06.2015 r.

Sobota

Wymiana młodzieżyPo 12 godzinnej jeździe autokarem, dotarliśmy na miejsce. Nasi koledzy i koleżanki z Niemiec bardzo miło nas przyjęli. Przyjaciółka Oli-Wiktoria przyjechała nawet z tortem i prezentem, ponieważ Ola świętowała właśnie swoje 14 urodziny. Po krótkim wypoczynku spotkaliśmy się wspólnie w szkole na pikniku, by porozmawiać o programie wymiany i opowiedzieć pierwsze wrażenia. Następnie zwiedzaliśmy szkołę, która bardzo nam się spodobała. Później był czas na wspólną grę w Mini-Golfa.

Niedziela

Był to dzień spędzony z niemieckimi rodzinami. Wszyscy się świetnie bawili. Niektórzy byli w wesołych miasteczkach, pływali łódkami, zwiedzali parki safari, byli na piknikach, grilowali, jeździli roweram czy grali w piłkę.

Poniedziałek

W poniedziałek zaczęliśmy dzień od tworzenia projektu plastycznego „Wymiana młodzieży“. Następnie uczestniczyliśmy w lekcjach naszych niemieckich przyjaciół. Na biologii wypiekaliśmy bułeczki a na matematyce rozwiązywaliśmy zadania. Krótko przed 11 udaliśmy sie do UM Werne, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez Burmistrza Miasta Werne i Dyrektora Gimnazjum Ann-Frank w Werne. Następnie mieliśmy przerwę na obiad. Po południu spotkaliśmy się na mieście, by wraz z grupą Amerykanów uczestniczyć w zwiedzaniu miasta, kończącego się wejściem na wieżę kościoła Św. Krzysztofa. Wieczorem podziwialiśmy spektakl teatralny naszych przyjaciół "Romeo i Julia".

Wtorek

Wtorek był dniem pełnym wrażeń w miejscowości Munster. Dzięki pani przewodnik mogliśmy poznać to piękne miasto, jego zabytki i historię. Na końcu zwiedzania byliśmy w Sali Pokoju w Urzędzie Miasta w Munster, natomiast w Katedrze widzieliśmy zegar astronomiczy, który o godz. 12.00 wprawiał sie w ruch. Następnie był czas na obiad i zakupy. Wieczorem wspólnie grilowaliśmy z goścmi z Ameryki. Spotkanie zakończył polsko-niemiecko-amerkański mecz w piłkę nożną.

Środa

Środa przeznaczona była na Kolonię. Autobusem pojechaliśmy w 2 godzinną podróż. Na początku zwiedzalismy katedrę z przewodnikiem. Było to niesamowite przeżycie. Po obiedzie tworzyliśmy włąsne perfumy w Fabryce Perfum 4711. Perfumom nadawaliśmy samodzielnie nazwę i oczywiście mogliśmy zabrać je do domu. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, potwierdające zgłębienie tajników tworzenia perfum w Fabryce Perfum 4711.

Czwartek

W czwartek spotkaliśmy sie wszyscy przed szkołą, by wspólnie udać sie na dworzec PKP i pociągiem pojechaliśmy do Dortmundu, do parku linowego. Była to dla nas wielka atrakcja. Wszyscy świetnie sie bawili. W drodze powrotnej robiliśmy jeszcze zakupy w Dortmundzie. Dla wszystkich z nas było to wspaniałe przeżycie. Niestety wieczorem był czas pożegnania i powrotu do domu. Nie obeszło sie bez smutku i łez.
 

Wstecz

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 18 października 2019 r.
  2. 31 października 2019 r.
  3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
  4. 30 kwietnia 2020 r.
  5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj