BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 
13.11.2019 - 12:47:17

Ogólnopolska akcja Szkoła pamięta

"Ślady na piasku znikają, ślady w sercu pozostają na zawsze"

SP2 Wałcz

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie i wydarzenia. Jego realizacja przypadła na koniec października i początek listopada, która nierozerwalnie łączyła się z Dniem Wszystkich Świętych, kiedy częściej niż zwykle wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze, a pozostają w pamięci naszych bliskich.  W dniach 23-28 października zorganizowaliśmy akcję zbierania zniczy wśród społeczności szkolnej. Dnia 25 października uczniowie klas starszych wraz z opiekunami posprzątali opuszczone groby na wałeckim cmentarzu. 30 października i 1 listopada  zapaliliśmy znicze "Światełka pamięci" na opuszczonych grobach, i odwiedziliśmy  groby zmarłych nauczycieli z naszej szkoły.

W tych dniach na korytarzu szkolnym i w świetlicy uczniowie wraz z opiekunami przygotowali gazetki upamiętniające Święto Zmarłych. W klasach i świetlicy szkolnej odbyły się pogadanki na temat Obchodów  Święta Zmarłych.

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę III a z wychowawcą Małgorzatą Miszczak. Po apelu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zebrali się na placu przed szkołą I utworzyli ogromną flagę biało-czerwoną. 11 listopada delegacje z klasy VI a, VIII a wraz z opiekunami uczestniczyły w obchodach miejskich i złożyły kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

12 listopada w WCK już po raz kolejny odbył się miejski przegląd "Piosenki Patriotycznej", którego koordynatorem była Pani Bożena Ledeman-Berdysiak. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem zapalili znicze na Cmentarzu Wojennym upamiętniając 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W późniejszym terminie zostało zaplanowane spotkanie  "Zapomniane historie lokalnego bohatera".

Hanna Milkiewicz
 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 18 października 2019 r.
  2. 31 października 2019 r.
  3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
  4. 30 kwietnia 2020 r.
  5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj