BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 
22.11.2019 - 09:00:58

Hokej na trawie nieco w innej odmianie

Promocja w kolejnej szkole i szkolenie dla nauczycieli w Wałczu

W ramach naszej akcji „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” odwiedziliśmy kolejną szkołę. Ponownie byliśmy w Wałczu, gdzie odbyliśmy zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2. W tym samym mieście przeprowadziliśmy także specjalne szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Akcja Polskiego Związku Hokeja na Trawie „Przejeżdżamy Polskę, promujemy hokej na trawie” jest niezwykle popularna i budzi bardzo pozytywne emocje. Nic więc dziwnego, że systematycznie dostajemy propozycje przyjazdu do kolejnych miast. W ostatnim czasie odwiedziliśmy między innymi Stęszew, Skierniewice czy Toruń. Już niedługo będziemy także w innych miejscowościach.

W czwartek (21 listopada) po raz drugi gościliśmy w Wałczu, bowiem obiecaliśmy, że złożymy wizytę w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 2. Była ona niezwykle udana. Zajęcia dla najmłodszych poprowadził Mateusz Grochal z PZHT. Były opowieści o hokeju, zajęcia ogólnorozwojowe z kijami do hokeja na trawie czy wielki mecz.

– Wizyty w szkołach to świetna forma propagowania naszej dyscypliny. Entuzjazm, z jakim się spotykamy przechodzi nasze oczekiwania. Dla wielu osób, zarówno dzieci jak i nauczycieli jest to pierwszy kontakt z hokejem na trawie i zależy nam, aby zapamiętali go na długo – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Również w Wałczu, ale dzisiaj (22 listopada) odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z Wałcza i Szczecina, które przeprowadzili pracownicy Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Szkolenie składało się z trzech bloków – jeden teoretyczny i dwa praktyczne, podczas których nauczyciele chwycili za kije.

– Chcemy wykorzystać potencjał jednego z najlepszych ośrodków hokejowych w Polsce. Hokej w okolicznych szkołach może sprawić, że ten obiekt będzie tętnił życiem nie tylko w czasie konsultacji i startów kadr narodowych – mówi Krzysztof Rachwalski, kierownik wyszkolenia PZHT.

Filip Sobczak

Źródło: www.pzht.pl

 

 

Galeria
 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 18 października 2019 r.
  2. 31 października 2019 r.
  3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
  4. 30 kwietnia 2020 r.
  5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj