BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 
22.11.2019 - 11:39:10

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

"Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego!"
Blaise Pascal

SP2 Wałcz

W tym roku po raz kolejny w obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, który przypada na dzień 21 listopada. To święto obchodzone jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji i uczuć. W naszej szkole był to dzień jak zwykle wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów i gestów.

Na dobry początek na drzwiach klasopracowni przyczepiliśmy „uśmiechnięte buźki". Podczas przerw wolontariusze rozdawali uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły znaczki życzliwości z pozdrowieniami. W tym dniu  wśród uczniów dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości. Na korytarzu szkolnym był plakat informujący o tym wyjątkowym dniu. Wolontariusze z naszej szkoły rozdawali znaczki z wesołymi buźkami dla mieszkańców Wałcza. Odwiedziliśmy jak zawsze seniorów, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ze słodkościami upieczonymi przez uczniów z klasy VIII a. Złożyliśmy życzenia dla dzieci ze żłobka „Dziecięcy Ogród” w Wałczu.

Uczniowie z klas młodszych wykonali ozdoby, którymi udekorowali korytarze szkolne, tak by mijającym je osobom poprawić nastrój i wywołać uśmiech na ich twarzach. Dla nas wszystkich był to bardzo miły i wesoły dzień. Pamiętajcie, że: „Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba’’ - Wiktor Hugo

Hanna Milkiewicz
 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 18 października 2019 r.
  2. 31 października 2019 r.
  3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
  4. 30 kwietnia 2020 r.
  5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj