BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 
09.05.2020 - 10:41:37

Pozazdrościć pomysłowości

SP2 Wałcz

Co roku 9 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu obchodzi swoje święto. Zawsze był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale za to pełen radości i wielu atrakcji. Z reguły organizowano uroczyste apele, kiermasze, marsze ulicami naszego miasta oraz gry i zabawy sportowe. W ubiegłym roku uczniowie SP 2 mieli zaszczyt wziąć udział w Paradzie Schumana w Warszawie. W tym roku również zaangażowali się i wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację Schumana Klimat to przyszłość. Zostali ponownie wyróżnieni i zaproszeni do stolicy, aby wspólnie świętować Dzień Europy podczas Parady Schumana. Niestety w obliczu obecnej sytuacji, związanej z epidemią COVID-19 w Polsce, parada jak i Miasteczko Schumana zostały oficjalnie odwołane.

W ramach podsumowania projektu Klimat to przyszłość i docenienia zaangażowania uczniów SP 2 fundacja chce opublikować na swoich portalach społecznościowych przygotowaną przez nich debatę, która zdecydowanie wyróżnia się spośród innych. Mimo wszystko uczniowie i nauczyciele nie zrezygnowali z celebrowania swojego święta.

8 maja był dniem wolnym od zdalnych lekcji, ale poszczególne klasy wraz z wychowawcami wykonały różne zadania związane z patronem szkoły Robertem Schumanem i Dniem Europy. Na szczególną uwagę zasługują nagrania przedstawiające przebrania dzieci za postaci z bajek rozpoznawalnych w różnych krajach Unii Europejskiej, zdjęcia flag państw wykonanych z produktów żywnościowych oraz ciekawe wykonanie Ody do radości. Efekty zdalnej pracy uczniów i nauczycieli z Dwójki można obejrzeć na stronie internetowej szkoły i Facebooku.

Krystyna Borecka

 
 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 18 października 2019 r.
  2. 31 października 2019 r.
  3. 2 i 3 stycznia 2020 r.
  4. 30 kwietnia 2020 r.
  5. 12 czerwca 2020 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj