BIP Sp nr 2 Wałcz
YouTube SP nr 2 Wałcz
Dziennik internetowy

Aktualności

 
03.11.2020 - 11:57:11

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych

Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich świętych. Odwiedzamy wtedy groby naszych najbliższych, znajomych i przyjaciół. Zapalamy znicze i składamy kwiaty. Szkolne Koło Wolontariatu od kilkunastu lat w październiku organizuje zbiórkę zniczy i sprząta opuszczone groby, zapala „światełka pamięci” na wałeckich cmentarzach, na grobach, których już nikt nie odwiedza.

W tym roku szkolnym udało nam się zorganizować zbiórkę zniczy, które zapaliliśmy na cmentarzach. Niestety ze względu na zaistniałą sytuację nie mogliśmy posprzątać opuszczonych grobów. Opiekun wolontariatu Pani Hanna Milkiewicz zwróciła się do rodziców i uczniów z prośbą o wsparcie naszej akcji, aby w wolnej chwili podczas rodzinnych spotkań na cmentarzu, uprzątnęli zaniedbany grób i zapalili na nim „światełko pamięci”.

Prawie wszyscy rodzice i uczniowie odpowiedzieli na nasz apel i dołączyli do naszej akcji. Wielu z nich dodało swoje komentarze odnośnie naszych działań. Przytoczę kilka z nich:

  • szlachetna idea, zrobimy to, jak sytuacja się unormuje,
  • chętnie się przyłączymy do akcji,
  • zapalimy świeczkę na grobie, o który nikt nie mógł zadbać,
  • co roku zapalamy znicze na opuszczonych grobach dzieci,
  • bardzo dobry pomysł, ja z dziećmi przyłączę się, dziękuję za informację.

To tylko nieliczne odpowiedzi.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie w naszą akcję. Mamy nadzieję, że stanie się to już tradycją w naszej szkole, że w tym okresie rodzice i uczniowie będą pamiętać o zapaleniu ,,światełka pamięci” na opuszczonych grobach.

Bardzo dziękujemy za tak duży odzew. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez nasze koło wolontariatu.

Hanna Milkiewicz
 

Wstecz

» Start

Dalej

» Archiwum

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

  1. 2 listopada 2020 r.
  2. 4 i 5 stycznia 2021 r.
  3. 4 maja 2021 r.
  4. 4 czerwca 2021 r.

Szkolne dzwonki


Adres

Szkoła Podstawowa nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  sekretariat(at)sp2walcz.com
  sp2walcz.com

Szukaj